Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės teorijos>Infliacija. Infliacijos formos

Infliacija. Infliacijos formos

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Infliacijos samprata. Infliacijos matavimo būdai. Infliacijos rūšys. Numatomos infliacijos kaštai. Netikėtos infliacijos kaštai. Infliacija ir palūkanų norma. Fišerio efektas. Infliacijos priežastys. Pinigų pasiūla ir infliacija. Bendrosios paklausos augimas ir infliacija. Bendrosios pasiūlos infliacija. Infliacijos lygio ir nedarbo ryšys. Infliacijos padariniai. Infliacijos problemų sprendimo būdai. Pajamų indeksavimas. Infliacijos kontrolė. Antiinfliacinė politika. Išvados.

Ištrauka

Infliacija yra viena iš aktualiausių šiuolaikinės ekonomikos svarstytinų problemų. Infliacija reiškia pinigų perkamosios galios kritimas, pasireiškiantis bendrojo kainų lygio kilimu. Nors infliacija yra susijusi su finansų sritimi, tačiau paliečia įvairias gyvenimo sritis: socialinę, ekonominę, kultūrinę. Ji sutrikdo ekonomikos augimą, mažėja gyventojų pajamos, jos tampa nestabilios, žmonės yra neužtikrinti dėl savo ateities. Visi puikiai pamena nepriklausomybės atkūrimo pradžia, kai reiškėsi hiperinfliacija – infliacijos tempai siekė keturženklius skaičius per metus. Turėti žmonių pinigai prarado savo vertę, žmonės patyrė daugybę finansinių nuostolių ir buvo emociškai sužlugdyti.
Infliaciją gali sukelti įvairios priežastys, kurios būna ne tik vidinės, bet ir išorinės. Pasaulio rinkos svyravimai, globalizacija, informacinės visuomenės plėtra, deficitiniai valstybių biudžetai, pinigų apyvartos ypatybės, įvairūs politiniai pasikeitimai.
Anksčiau buvo manoma, kad tiksliai apskaičiavus, galima nuspėti infliacijos tempus ir taip sušvelninti jos padarinius, tačiau ekonomikoje įvyko lūžis ir kuo toliau, tuo labiau infliacija tampa nenuspėjamu rodikliu. Kelis paskutiniuosius metus infliacijos tempai Lietuvoje nebuvo dideli, siekė apie 1-3 %, tačiau šiais metais infliacijos tempai pasiekė 1996-1997 metų lygį ir buvo 11 %. Tokiam staigiam pinigų nuvertėjimo šuoliui įtakos turėjo pasaulio rinka bei jos pokyčiai. Anot laikraščio "Savaitė" žurnalistės I. Kucharevič finansų krizė prasidėjo JAV nekilnojamojo turto sektoriuje, vėliau viskas persimetė į Europą ir, be abejo, į Lietuvą. Žmonės prisirinkę iš bankų šimtatūkstantinių paskolų, kurias reikia grąžinti ir dar su augančiais procentais, nes daug įtakos turi infliacija.
Šio darbo pagrindiniai tikslai yra šie:
1) Išsiaiškinti kokios priežastys sukelia infliaciją ir kaip tai įtakoja vyriausybės sprendimus.
2) Apibūdinti infliacijos rūšys bei jų sukeliamus kaštus. Jeigu infliacija yra numatoma, tai žmonės jos beveik nepastebi, nes vyriausybė ir šalies centrinis bankas, kuris veikia šalies ekonomiką, suderina kainų bei darbo užmokesčio kilimo tempus su infliacija. Daug skaudesnis reiškinys yra, kai infliacija yra netikėta, tačiau vyriausybės vykdo mokesčių politiką ir taip kontroliuoja infliaciją.
3) Paaiškinti koks yra ryšys tarp nedarbo ir infliacijos.
4) Apibendrinti infliacijos padarinius ir infliacijos sprendimo būdus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-09-17
DalykasEkonominės teorijos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis43.03 KB
Autoriusvi_stta
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Jelagaitė
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Infliacija. Infliacijos formos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A. Jelagaitė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą