Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės teorijos>Lietuvos ir Austrijos palyginamoji analizė

Lietuvos ir Austrijos palyginamoji analizė

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – atlikti Lietuvos ir Austrijos lyginamąją analizę. Lietuvos ir Austrijos geografinis ir administracinis palyginimas. Austrijos ir Lietuvos subalansuotų plėtros rodiklių analizė. Bendrasis vidaus produktas (BVP). Infliacija. Nedarbo lygis. Valstybės skola. Kokybiniai rodikliai. GINI koeficientas. Žmogaus socialinės raidos indeksas. Klasteriai. Lietuvos ir Austrijos regioninis konkurencingumas. Išvados.

Ištrauka

Laikotarpiu, kai valstybė susiduria su įvairaus masto ekonominėmis problemomis, bendradarbiavimas su kitomis valstybėmis gali atnešti nemažą abipusę naudą, nes pagrindinis regioninės plėtros instrumentas yra valstybė. Tik bendradarbiaudami tarptautiniu lygiu galėsime užtikrinti, kad piliečiai naudotųsi rinkų atveriamomis galimybėmis, ir spręsti pasaulinio masto problemas: klimato kaitos, energijos tiekimo saugumo, kovos su skurdu ir kt.
Europos sąjungos šalys, siekdamos spartesnio ekonominio augimo ir visuomenės gyvenimo kokybės gerėjimo, vykdo regioninę politiką, kurios tikslas – sumažinti įvairių ES valstybių regionų ekonominio ir socialinio išsivystimo skirtumus, bei padidinti atsilikusių regionų konkurencingumą.
Lietuva dabartiniu metu aktyviai bendradarbiauja su Austrija. Keičiamasi aukščiausio lygio delegacijomis, Vilnius yra pasirašęs draugystės sutartį su Zalcburgu. Lietuvos ir Austrijos bendradarbiavimo šaknys siekia net XVI a., kai Austrijos universitetuose mokėsi Lietuvos bajorų vaikai.
Siekiant palaikyti glaudžius ir draugiškus ryšius su viena ar kita valstybe būtina išanalizuoti bei įvertinti valstybės – partnerės administracinius, geografinius ir etnografinius skirtumus ir panašumus, bei pagrindinius ekonominius, socialinius, gamtinius kokybinius rodiklius, įvertinti regioninį konkurencingumą.
Temos aktualumas. Kadangi pastaruoju metu Lietuva siekia glaudaus bendradarbiavimo su Austrija, tai tikslinga sukaupti kuo daugiau informacijos apie šios šalies ne tik administracinius, geografinius, etnografinius ypatumus, bet ir išanalizuoti ekonominių, socialinių rodiklių pokyčius, įvertinti šios šalies pranašumus bei trūkumus.
Darbo tikslas – atlikti Lietuvos ir Austrijos lyginamąją analizę.
Darbo uždaviniai:
1. išsiaiškinti Lietuvos ir Austrijos administracinių, geografinių ir etnografinių vienetų skirtumus ir panašumus.
2. išanalizuoti šių valstybių pagrindinius ekonominius, socialinius ir gamtinius kiekybinius rodiklius.
3. palyginti abiejų šalių kokybinius rodiklius.
4. įvertinti regioninį konkurencingumą.
Hipotezė. Vis labiau besiplečiant pasaulinei krizei Lietuvai naudinga palaikyti glaudžius ryšius su Austrijos valstybe, nes šioje valstybėje ekonomikos augimas pastaraisiais metais (2002 - 2008 m.) buvo stabilus ir siekė tarp 1 ir 3,3 proc. Stabiliu ekonomikos augimu Austrija pasižymi nuo pat Antrojo pasaulinio karo pabaigos, todėl Lietuva gaudama naudingos informacijos apie šalies valdymą iš asmeninės Austrijos patirties galėtų pritaikyti savo šalyje, o gal būt tai padėtų nors iš dalies išvengti krizės padarinių.
Darbo metodai: mokslinės literatūros analizė, statistinių duomenų analizė, internetinių duomenų rinkimas, apibendrinimas ir pateikimas.
Abiejų studenčių indėlis į darbą vienodas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-05-20
DalykasEkonominės teorijos referatas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasReferatai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai26
Dydis1.58 MB
AutoriusRaimonda
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasA. Rakickas
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos ir Austrijos palyginamoji analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 23 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • A. Rakickas
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą