Išplėstinė paieška
 
 
 

Marksizmas

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Trumpa K. Markso biografija. Marksizmo atsiradimas. Pridėtinės vertės teorija. Visuomeninio kapitalo reprodukcija. Kapitalo struktūra pagal K. Marksą. Pelno teorija pagal K. Marksą. Ekonominių krizių teorijos pagrindai. Politinė ekonomija. Darbo užmokesčio teorija. Kapitalo ir pridėtinės vertės analizė. Kapitalizmo likimas. Išvados.

Ištrauka

Kiekviena epocha turi savo didįjį ekonomistą, kartais ir ne vieną. Devyniolikto amžiaus vidurio Europa, apimta neramumų, grasinanti revoliuciniais pokyčiais, susiskirsčiusi į turtuolius ir vargšus, taip pat turėjo mokslininką - žurnalistą, ekonomistą - revoliucionierių, nenumaldomai bandantį ne tik paaiškinti procesus, vykstančius visuomenėje, bet ir perspėti apie artėjantį nenumaldomą pavojų bei pateikiantį šio pasaulio gelbėjimo planą.
Marksas buvo puolamas ir ginamas, jam meldėsi ir jo neapkentė, jis buvo paverčiamas statula ir čia pat griaunamas ir daužomas. Markso veikalai buvo peržiūrimi, perkainojami, paneigiami, bet po kurio laiko vėl ir vėl grįžtama prie jų nagrinėjimo.
K. Markso socialinės–ekonominės idėjos padėjo suformuluoti naują socialinę-politinę ir ekonominę doktriną, įsikūnijusią Sovietų Sajungoje daugiau kaip 70 metų. Esant palankiam socialinių-ekonominių idėjų ir revoliucinių nuotaikų vystymuisi, ypač intelegentijos sluoksniuose, K. Markso mokslas buvo kaip tik tai, kas buvo reikalinga ir aktualu tuo metu. K. Markso mokslas suformavo tam tikras visuomenes-politines nuostatas Europoje, o vėliau ir Rusijoje. Anot Markso, kiekviena visuomenė sukurta ekonominiu pagrindu – tokia yra rūsti žmonių gyvenimo realybė, nes žmonės turi organizuoti savo veiklą, kad galėtų rengtis, maitintis ir turėti pastogę. Marksas apibrėžė savo tikslą – atskleisti esmines kapitalizmo sistemos tendencijas, jo vidaus raidos dėsnius ir šito siekdamas susilaikė nuo paprastesnio, bet ne tokio įtaigaus būdo parodyti sistemos trūkumus vien juos išvardijant. Vietoje to jis surengė itin griežtą, išgrynintą įsivaizduojamojo kapitalizmo struktūrą ir šioje uždaroje abstrakčioje struktūroje, tame tariamajame kapitalizme, iš kurio pašalinti visi akivaizdūs realaus gyvenimo netobulumai, persekioja savo grobį.
Marksas išsiskiria tuo, kad po savęs paliko ne tik idėjas, bet ir galingą idėjinį politinį sąjūdį. Nuo 1845 m. Marksas dirbo glaudžiame kontakte su F. Engelsu. Visas savo idėjas svarstydavo su Engelsu, o daug veikalų parašė bendrai. Taigi šio referato tikslas ir yra apžvelgti Karlo Markso ekonomines teorijas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-15
DalykasEkonominės teorijos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis110.05 KB
Autoriusjudita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasA. Damulienė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasPolitikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word marksizmas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • A. Damulienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą