Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės teorijos>Klasikinių ekonomistų politiniai sprendimai

Klasikinių ekonomistų politiniai sprendimai

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Tyrimo aktualumas. Tyrimo objektas. Tyrimo tikslas. Tyrimo uždaviniai. Teisėtas vyriausybės vaidmuo. Bendras klasikinių ekonomistų požiūris. J.S. Mill'o požiūris. Detalus intervencijos traktavimas: vidaus ekonomika. Fabriko įstatymai Didžiojoje Britanijoje. Mechanizacija. Skurdas. Išsilavinimas. Profsąjungos. Airijos politika. Kolonijos ir kolonijinė politika. Išvados.

Ištrauka

1. Tyrimo aktualumas.
Ekonomikos mokslas ilgą laiką buvęs teiginiu ir patarimu, tinkamu atskiriems šalies ūkio atvejams ar tikslams, tik nuo XVIII a. pradeda suvokti visą ekonominį gyvenimą ir suteikia jam vis glaudesnį sąryšį ir tikslumą. Šiame referate nagrinėsime XVIII-XIX a. pradžios ekonomikos atstovus T.R. Malthus, J.B. Say, J.S. Mill, D.Ricardo, A. Smith bei kitų ekonomistų teorijas vienu ar kitu aspektu.
T.R. Malthus’o pagrindinės ekonominės pažiūros nagrinėjo pramoninį perversmą Anglijoje ir ieškojo sprendimų kovoje su skurdu, nedarbu, smulkiųjų gamintojų bankrotu. Jis atskleidė skirtingas gyventojų skaičiaus ir gyvenimo priemonių augimo tendencijas. Malthus’as atstovavo tokią plėtrą, kuri patikimai užtikrintų pirmiausia žemvaldžių ir aristokratijos interesus.
J.B. Say buvo prancūzų ekonomistas ir prekybininkas. Jis palaikė konkurenciją, laisvą prekybą ir prekybos apribojimų naikinimą. J.B. Say dėsnis (Say’s Law) - bendroji pasiūla sukuria sau lygią bendrąją paklausą.
A. Smith’o idėjos turėjo nemenką įtaką ne tik jo laikais, tačiau ir šiandien išlieka svarbios, kalbant apie prekybos apsaugą, gamybos politiką bei verslo vadybą. Jis tikėjo, kad ekonomikos augimas, valdomas funkcionuojančios rinkos sistemos ir palengvintas atitinkamų valdžios įstaigų, yra tautos turto ir piliečių gerovės esmė. Jo teorija akcentavo rinkos ekonomikos savireguliavimą, valdžios nesikišimo į veiklą principą.
D. Ricardo palaikė idėją, kad ekonomika kaip visuma laikui bėgant stabilizuojasi. Šios analizės ištakos – modifikuota darbo vertės teorija. Ypatingą dėmesį jis skyrė darbo užmokesčio ir vertės nustatymo problemoms.
J.S. Mill’o tėvas buvo artimas D. Ricardo draugas. Tėvas padarė didžiausią įtaką savo sūnaus vėlesniam pasirinkimui. Būdamas tik šešiolikos metų J.S. Mill’as publikavo savo pirmuosius ekonomikos teorijos darbus ir tai buvo straipsniai apie vertės teoriją. Vėliau J.S. Mill’as rašė, jog politinės ekonomikos objektas yra turtas ir atmetė merkantilistų teiginį, jog turtas susideda iš pinigų.
Visi šie ekonomistai buvo laisvosios rinkos šalininkai.

2. Tyrimo objektas.
Klasikinių ekonomistų politiniai sprendimai.3. Tyrimo tikslas.
Išanalizuoti klasikinių ekonomistų idėjas ir jų įtaką tolesniam ekonomikos vystymui.

4. Tyrimo uždaviniai.
Įžvelgti klasikinių ekonomistų siūlomų idėjų skirtumus, įvertinti jų teigiamą ir neigiamą įtaką ekonomikos raidai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-11-23
DalykasEkonominės teorijos referatas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis25.52 KB
AutoriusViktorija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasMačerinskienė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasEkonomikos ir finansų valdymo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Klasikiniu ekonomistu politiniai sprendimai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • Mačerinskienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą