Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės teorijos>Adamas Smitas — klasikinės ekonomikos pradininkas ir jo kūrybos reikšmė

Adamas Smitas — klasikinės ekonomikos pradininkas ir jo kūrybos reikšmė

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Trumpa Adamo Smito biografija. Adamo Smito "Tautų turtas". Valstybė. Laisvosios rinkos sistema. Savanaudiškumo mitas. Darbo užmokestis. Pelnas. Žemės rentos analizė. Adamo Smito kūrybos reikšmė. Išvados.

Ištrauka

Adomas Smitas — savo išvaizda niekuo neypatingas, šiek tiek keistoko elgesio, bet nuostabaus proto žmogus. Jo ekonominė teorija užima labai didelę vietą formuojant ir vystant ekonominę mintį. Jis taip pat laikomas klasikinės "politinės ekonomijos tėvu" ir puoselėtoju. "Ekonomikos tėvo" titulą jam pelnė viena žymiausių pasaulio knygų "Tautų turto prigimties ir priežasčių tyrinėjimas" (dažnai vadinama sutrumpintai "Tautų turtu"). Smitas buvo pirmasis ekonomistas, kuris sujungė ekonomines tiesas į teorinę sistemą ir būtent nuo jo prasideda ekonomikos teorijos mokslas. Jo teorijos apie darbo esmę, vertę ir kainą, taip pat apie pajamas, kapitalą, žemdirbystę, prekybą ir finansus padarė didžiulį perversmą ekonomikos moksle. Nors didžiausią įtaką jo teorijos turėjo Anglijoje ir Prancūzijoje, kur tuo metu pramonė vystėsi intensyviausiai (XVII a. pab. – XIX a. per.), šis ekonomistas dabar yra žinomas ir vertinamas visame pasaulyje už savo darbus ir nuopelnus.

Adomas Smitas gimė 1723 metais mažame Kirkcaldy miestelyje, Fife grafystėje, Škotijoje. Miestelyje gyveno apie pusantro tūkstančio žmonių, o kai gimė Smitas, jame dar kai kurie vietos gyventojai vietoj pinigų vartojo vinis. Jo tėvas, kuris buvo muitinės valdininkas, mirė prieš kelis mėnesius prieš sūnaus gimimą. Adomas buvo vienintelis jaunos našlės vaikas, todėl ji paskyrė jam visą savo gyvenimą. Berniukas augo trapus ir liguistas, šalindamasis bendraamžių ir žaidimų su jais.

Nuo pat jaunystės mažasis Adomas bendravo su knyga, buvo stropus, nors ir išsiblaškęs, mokinys. Tačiau puikaus išsilavinimo, tokio kaip kiti to meto garsūs žmonės (pvz.: Tiurgo), jis negalėjo gauti. Tam įtakos turėjo tam tikri veiksniai. Smitas niekada neturėjo gero prancūzų kalbos mokytojo ir neišmoko kaip reikiant ja kalbėti, nors skaitė laisvai. O senovės kalbų, be kurių XVIII amžiuje išsilavinusiam žmogui nebuvo galima išsiversti, jis mokėsi jau universitete. Būdamas 14 metų, Smitas įstojo į Glasgou universitetą. Pirmame kurse privalomai studijavo logiką, o vėliau perėjo į moralės filosofijos klasę, tuo pasirinkdamas humanitarinę kryptį. Jis taip pat domėjosi matematika ir astronomija, o studentų tarpe turėjo mokslininko ir keistoko jaunuolio reputaciją. Jis galėdavo staiga susimąstyti triukšmingoje kompanijoje, o kartais užsimiršęs tyloje imdavo kalbėtis pats su savimi. Šios mažos keistenybės išliko per visą jo gyvenimą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-11-12
DalykasEkonominės teorijos referatas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis31.84 KB
AutoriusNana
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasMartišius
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Adamas Smitas klasikines ekonomikos pradininkas ir jo kurybos reiksme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • Martišius
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą