Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės teorijos>Valstybės biudžeto teorijos vertinimas: A. Moravskis

Valstybės biudžeto teorijos vertinimas: A. Moravskis

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Valstybės biudžeto teorijos A. Moravskio moksliniuose darbuose vertinimas. Įvadas. Darbo tikslas – atlikti valstybės biudžeto teorijų A. Moravskio moksliniuose darbuose analizę ir vertinimą. Alfonsas Moravskis apie valstybės biudžetą. Finansų valdymo sistema. Valstybės pajamos ir išlaidos. Valstybės biudžetas ir valstybės kreditas. Valstybės kontrolė. Lietuvos valstybės biudžetas 1918 – 1940 metais. Valstybės biudžetas XXI amžiuje. Išvados.

Ištrauka

Darbo tikslas – atlikti valstybės biudžeto teorijų A. Moravskio moksliniuose darbuose analizę ir vertinimą.
Uždaviniai:
• apibūdinti ir išanalizuoti valstybės biudžeto teorijas A. Moravskiomoksliniuose darbuose;
• pateikti kitų autorių valstybės biudžeto teorijų vertinimą;
• pateikti valstybės biudžeto teorinių išvadų A. Moravskio moksliniuose darbuose įtaką tuometiniam Lietuvos ekonomikos mokslui, įvertinant jų išliekamąją reikšmę šiuolaikinėms ekonomikos teorijoms ir dabartinei ūkio praktikai.

Alfonsas Moravskis gimė 1868 m. balandžio 7 d. Pažvėriniuose (Panevėžio rajonas) sulenkėjusių bajorų šeimoje. A. Moravskis baigė Šiaulių gimnaziją, vėliau studijavo Charkovo, Kazanės ir Kijevo universitetuose. Jau Šiaulių gimnazijoje susipažino su socialistine literatūra. Studijuodamas įsijungė į revoliucinį judėjimą. [12] 1890 - 1892 m. Už tai buvo kalintas Peterburge ir Panevėžyje. Vėliau jis apsigyveno Vilniuje. A. Moravskis, slapyvardžiu Zuikis, vėliau Lietuvis pradėjo steigti darbininkų savišvietos kuopeles ir jose aiškinti darbininkų sąjūdžio veiklą ir tikslus. 1892 m. Gegužės 1-ąją Vilniuje pirmą kartą buvo paminėta tarptautinė darbo žmonių diena. Kartu su A. Domaševičiumi suorganizavo socialdemokratų ratelį. 1897 m. A. Moravskis išvyko į užsienį. Gyveno Belgijoje, Šveicarijoje. 1897 – 1898 m. Jis palaikė ryšius su rusų marksistais užsienyje. Tuo metu jis aktyviai dalyvavo socialdemokratų spaudoje. 1902 m. A. Moravskis baigė Leipcigo aukštąją komercinę mokyklą. Vėliau apie 3 metus studijavo ekonomiką ir finansus Leipcige ir Ciuriche. Tais pačiais metais jis pasitraukė iš LSDP. [2] Apie 1905 m. A. Moravskis iš Vokietijos persikėlė į Rusiją. Apsigyveno Peterburge, dirbo kadetų laikraščio "Reč" redakcijoje. Grįžęs į Lietuvą, 1922 – 1933 m. Buvo Kauno universiteto docentas. A. Moravskis bendradarbiavo lietuviškoje spaudoje, rašė ir Lietuvos darbininkų judėjimo istoriją. Paruošė dvi paskaitas Lietuvos istorijos tematika. Mirė A. Moravskis 1941 m. kovo 15 d. Kaune. [11]


Anot A. Moravskio [5] kiekvienos valstybės finansų sistemoj turi būti nustatyta tam tikra lėšų suma, kurios yra reikalingos įvairioms valdymo sritims, t.y. turi būti nustatyta valstybės išlaidų suma. Norint nustatyti šių išlaidų sumą, visų pirma reikia išsiaiškinti, kaip susidaro valstybės lėšos, reikalingos nustatytoms išlaidoms. Tai atlikti galima susipažįstant su pagrindiniais valstybės pajamų bruožais.
A. Moravskis [5] teigia, kad biudžetas – tai "valstybės finansinių operacijų apskaitymas ateinantiems metams". Anot jo, sudaryti biudžetą – vienas svarbiausiųjų valstybės uždavinių. Tai atliekai visi ministrai, dalyvaujant finansų ministrui. Biudžeto įstatyminė bazė – tai visuma normų ir taisyklių, reikalingų valstybės pajamų ir išlaidų pusiausvyrai palaikyti.
Pasak A. Moravskio [5], gali atsitikti taip, kad gali tekti laikinai padengti būsimas pajamas kreditu, pvz., tada, kai pajamos pavėluoja įplaukti į valstybės biudžetą, arba, kai tenka padaryti viršsąmatines išlaidas. Todėl būtina aptarti pagrindines valstybės kredito naudojimosi sąlygas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-23
DalykasEkonominės teorijos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis34.72 KB
AutoriusGintarė
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasAsta Sabonienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes biudzeto teorijos vertinimas A. Moravskis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Asta Sabonienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą