Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės teorijos>K. Marksas "Kapitalas". Pridedamoji vertė

K. Marksas "Kapitalas". Pridedamoji vertė

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Pridedamoji vertė K. Markso veikale "Kapitalas". Santykinės pridedamosios vertės sąvoka. Santykinės pridedamosios vertės gaminimas. Kooperacija. Manufaktūra. Mašinos ir stambioji pramonė. Fabrikas. Išvados.

Ištrauka

Karlas Marksas pateikdamas ekonomikos teoriją veikale "Kapitalas", siekė atskleisti esmines kapitalizmo sistemos tendencijas bei jo raidos dėsnius, o vienas iš svarbiausių K. Markso nagrinėjamų kapitalizmo elementų – pridedamoji vertė.
Pridedamoji vertė atskleidžia kapitalistinės gamybos varomąsias jėgas ir tikslą. Pagal ją mėginama parodyti, kad darbininko ir kapitalisto interesai yra nesuderinami bei tai, kad kapitalisto egzistavimo pagrindas yra samdomo darbo ekspoatacija.
Karlo Markso teigimu, darbo jėgos eksploatacijos iš kapitalo pusės arba atvirkščiai, darbininko – iš kapitalisto pusės, laipsnis išreiškiamas pridedamosios vertės norma, pridedamojo darbo santykiu su būtinuoju darbu, kur būtinasis darbas išreiškiamas darbo laiko, būtino darbo jėgos reprodukcijai, dydžiu.
Karlas Marksas pateikdamas ekonomikos teoriją veikale "Kapitalas", siekė atskleisti esmines kapitalizmo sistemos tendencijas bei jo raidos dėsnius. Jis surentė itin griežtą, išgrynintą įsivaizduojamojo kapitalizmo struktūrą, iš kurios pašalinti visi akivaizdūs realaus gyvenimo netobulumai. K. Markso tobulo kapitaliszmo pasaulyje nėra monopolijų, nėra profsąjungų, niekas neturi jokių ypatingų pranašumų. Šiame pasaulyje kiekviena prekė parduodama tiksliai pagal jos tikrąją kainą, t.y. vertę, o prekės vertė yra įkūnytas darbo kiekis. Darbas suprantamas kaip bet kokia darbo forma, t.y. ne tik kaip tiesioginis fizinis darbas, bet ir aptarnaujančio personalo darbas, paisiskirstantis daugeliui prekių, darbas, kuris kažkada buvo panaudotas mašinai pagaminti ir kurį ta mašina dalimis perkelia į jos gaminamus produktus. K.Markso kapitalizmo pasaulyje vienas priešais kitą stovi du didieji šios sistemos atstovai: darbininkas ir kapitalistas. Darbininkas rinkoje parduoda savo darbo jėgą, o kapitalistas, nuolat konkuruodamas su kitais kapitalistais, priverstas kaupti arba pasitraukti iš rinkos. K.Marksui kyla klausimas: kaip šioje sistemoje gali atsirasti pelnas, jei viskas mainoma pagal tikrąją rinkos vertę? (Urbonas, 2007, p. 95). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-01
DalykasEkonominės teorijos referatas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai3 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis22.04 KB
Autoriusrone
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasUrbonas
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word K. Marksas Kapitalas. Pridedamoji verte [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Urbonas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą