Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės teorijos>Fiziokratų koncepcijos bendroji charakteristika

Fiziokratų koncepcijos bendroji charakteristika

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: Išanalizuoti fiziokratų koncepcijos bendrąją charakteristiką bei atskleisti F. Kenė mokymo bendruosius nuostatus. Fiziokratų koncepcijos bendroji charakteristika. Fiziokratizmo atsiradimo sąlygos ir pagrindinės atstovų pažiūros. Žymiausių fiziokratizmo atstovų indėlis į ekonomikos mokslą. Fiziokratizmo apraiškos Lietuvoje. F. Kenė ekonominio mokymo bendrieji nuostatai. Fransua Kenė gyvenimas. Grynojo produkto teorija. Visuomenės klasių schema. Natūralios tvarkos koncepcija. Ekvivalentinių mainų koncepcija. Kapitalo sudėtis. Visuomeninės reprodukcijos teorija. Išvados.

Ištrauka

Ekonominės minties srovė fiziokratizmas, susiformavęs XVIII a., turi nemažai reikšmės visam ekonomikos mokslui. Tai pirmoji mokslinė ekonominė mokykla, kuri pateikė vientisą ekonominio gyvenimo teorinę koncepciją. Ypač daug reikšmės turi visuomenės reprodukcijos teorija, kurią pagrindė fiziokratų teorijos pradininkas Fransua Kenė. Ši teorija – pirmas ekonominės minties istorijoje makroekonominis materialinių vertybių, apyvartos natūrinių ir piniginių srautų tinklas. Visuomenės reprodukcijos teorija tapo svarbiu tyrimo įrankiu vėlesniems ekonomikos mokslo atstovams. Didelį dėmesį F. Kenė idėjoms skyrė tokie garsūs ekonomistai kaip Karlas Marksas bei Adamas Smitas. Pagrindinis fiziokratų teiginys – visuomeninis turtas yra formuojamas tik žemės ūkio dėka. Žemės ūkis yra be galo svarbus ir šiomis dienomis, o ypač tai išryškėja Lietuvoje. Mūsų šalyje pirmenybė vis dėlto skiriama ne pramonei vystyti, o būtent žemės ūkiui. Tai rodo vis didėjanti žemės ūkio produkcija, kylantis žemės ūkio bendrovių ir įmonių skaičius, vis didėjantis darbuotojų skaičius žemės ūkio sferoje. Taip pat žemės ūkio svarbą rodo teikiama didžiulė Europos Sąjungos parama žemės ūkiui.

DARBO TIKSLAS.
Išanalizuoti fiziokratų koncepcijos bendrąją charakteristiką bei atskleisti F. Kenė mokymo bendruosius nuostatus.

DARBO UŽDAVINIAI.
Apžvelgti fiziokratizmo atsiradimo istoriją bei susiformavimo sąlygas.
Aptarti fiziokratų ekonomines pažiūras ir žymiausių atstovų indėlį į ekonomikos mokslą.
Atskleisti fiziokratizmo apraiškas Lietuvoje.
Aprašyti F. Kenė biografinius duomenis.
Išnagrinėti F. Kenė idėjas bei nuopelnus ekonomikos mokslui.

DARBO METODAI.
Mokslinės literatūros analizė.
Lyginamoji analizė.
Loginis apibendrinimas.1. FIZIOKRATŲ KONCEPCIJOS BENDROJI CHARAKTERISTIKA

1.1. Fiziokratizmo atsiradimo sąlygos ir pagrindinės atstovų pažiūros

Klasikinė politinė ekonomija, pradėjusi formuotis XVII a. pabaigoje, yra ekonominės minties vystymosi kryptis, besiremianti valstybės nesikišimo į ūkinę praktiką principais, prasidėjusi įsitvirtinant rinkos ekonomikai, kaip vyraujančiam ūkininkavimo būdui. Klasiskinės politinės ekonomijos pradininkais laikomi prancūzai fiziokratai F. Kenė bei A. R. Tiurgo, kurių mokymas ir pažiūros buvo pavadintos fiziokratizmu.
Pasak Paliulytės, fiziokratizmas atsirado kaip opozicija merkantilizmui, kurių politika slėgė žemės ūkį – pagrindinį fiziokratų matą [7, 26]. Fiziokratizmas susiformavo XVIII a. 7-8 dešimtmečiais. Terminas fiziokratai yra sudarytas iš graikiškų žodžių physis – gamta ir kratos – valdžia. Čiegis pabrėžė, jog šios ekonominės mokyklos pavadinimas atspindėjo pagrindinę šios krypties atstovų idėją, kad žemės jėga – pagrindinis turto veiksnys. "Fiziokratams ne pinigai, ne iždas ir ne taurieji metalai turėjo nulemti turtingumą, bet žemės ūkis, žemė, galiausiai – pati gamta" [4, 115]. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-09-19
DalykasEkonominės teorijos referatas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis31.34 KB
AutoriusVaida
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasBalvočiūtė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasEdukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Fiziokratu koncepcijos bendroji charakteristika [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Balvočiūtė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+3
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą