Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės teorijos>T.R. Malthus kaip demografas. Situacija šių dienų pasaulyje

T.R. Malthus kaip demografas. Situacija šių dienų pasaulyje

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas yra remiantis pagrindinėmis T.R. Malthuso knygos "Gyventojų skaičiaus dėsnio tyrinėjimas" idėjomis paanalizuoti gyventojų skaičiaus ir gyvenimo kokybės kitimo tendencijas pasaulyje po jo mirties. T.R. Maltuso biografija ir asmenybė. T.R. Malthuso teorija ir situacija šių dienų pasaulyje. Išvados.

Ištrauka

Šiandieniniame pasaulyje mes dažnai girdime apie žmonių skaičiaus augimo Žemėje problemą, t.y. pasaulio gyventojų demografinę problemą. Žinome įvairias demografinio sprogimo grėsmes, taip pat kad ne visiems žmonėms pasaulyje užtenka maisto, kad daugelyje šalių egzistuoja badas ir didelis mirčių skaičius dėl jo, ypač "trečiojo pasaulio" šalyse (pvz.: Afrikos šalyse). Taigi, didelio žmonių skaičiaus ir maisto problemos šių dienų pasaulyje yra labai aktualios.
Pirmą kartą apie T. R. Malthusą ir jo pagrindinę idėją, kad žmonių skaičius Žemėje didėja geometrine progresija, o maistas ir gyvenimo kokybė – aritmetine, išgirdau per makroekonomikos paskaita. Mane labai sudomino ši mintis, todėl ir pasirinkai tokią referato temą.
Šio darbo tikslas yra remiantis pagrindinėmis T. R. Malthuso knygos "Gyventojų skaičiaus dėsnio tyrinėjimas" idėjomis paanalizuoti gyventojų skaičiaus ir gyvenimo kokybės kitimo tendencijas pasaulyje po jo mirties.
Darbo uždaviniai:
• Patikrinti, ar Malthuso teiginys pasitvirtino, kad gyventojų skaičius Žemėje auga geometrine progresija.
• Patikrinti, ar Malthuso teiginys teisingas, kad maistas ir gyvenimo kokybė didėja aritmetine progresija.
• Paanalizuoti Malthuso pagrindinių idėjų pasitvirtinimo perspektyvą ateityje.
Darbo metodika: įvairių knygų apie T. R. Malthusą nagrinėjimas ir derinimas su papildoma informacija iš interneto.
Darbas susideda iš dviejų skyrių. Pirmame skyriuje yra pateikiama T. R. Malthuso biografija ir įdomūs jo gyvenimo faktai bei jo asmenybės aprašymas. Antrame pateikiami Malthuso kaip demografo pagrindiniai teiginiai, kurie lyginami su pasaulio kitimo tendencijomis, žiūrint, ar jo prognozės pasitvirtino.

Thomas Robertas (tėvas jį vadindavo Bobu) Malthus gimė 1766 metais vasario 14 dieną (kitur rašoma, kad vasario 13 dieną, vasario 17 dieną) kaime netoli Londono. Jis buvo antrasis sūnus iš aštuonių vaikų, iš kurių šešios buvo mergaitės. Jo tėvas, Danielius Maltus buvo Jakobino šalininkas ir susirašinėjo su Volteru, Žanu Žaku Ruso, Deividu Hjumu. Iki aštuoniolikos metų jį mokė tėvas ir samdyti mokytojai. Kadangi anglų šeimose turtai vaikams nedalijami, jis negavo palikimo, bet užtat gavo gerą išsilavinimą – iš pradžių namie, o paskui Kembridžo universiteto koledže į kurį išvyko 1784 m. Baigęs koledžą, 1788 m. Malthus buvo įšventintas į anglikonų bažnyčios dvasininkus. Apie 1796 m. jis tapo nedidelio ramaus Albury miestelio klebonu, kuris buvo tik kelios mylios nuo tėvų namų, todėl tuo laiku Malthus daug laiko praleisdavo jų namuose, su tėvu be galo daug šnekučiuodamasis ir ginčydamasis filosofijos ir politikos temomis. Kad ir kaip keista, senis buvo entuziastas ir optimistas, o jaunuolis – skeptikas ir pesimistas ir savo pažiūras jis dėstė griežtai, be kompromisų, net ciniškai. 1793 metais Robertas buvo išrinktas koledžo nariu (dėstytoju), todėl jam teko dalyti savo laiką Kembridžui ir Albury miesteliui. Kalbama, Malthaus paskaitos ir kalbos buvo sausokos, kiek doktrinieriškos, o ir šiaip buvo sunku jo klausytis, nes nuo gimimo jis turėjo kalbos defektą dėl įskelto gomurio (viduje burnos). Šis defektas buvo paveldimas jo giminėje. Iki 1833 m. Tomas Robertas Malthus nesileido nutapomas, nes varžėsi savo "kiškio lūpos". Kai šis defektas buvo sutvarkytas chirurgijos pagalba, žmonės jį laikė patraukliu vyriškiu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-09-10
DalykasEkonominės teorijos referatas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis162.19 KB
Autoriuswilmux
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasMartišius
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word T.R. Malthus kaip demografas. Situacija siu dienu pasaulyje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Martišius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą