Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės teorijos>Įmonės ekonominis efektyvumas

Įmonės ekonominis efektyvumas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Įmonės. Įmonių grupės. Įmonių skirstymas. Ekonomikos augimas. Ekonomikos augimas gali vykti dviem būdais. Ekonominis efektyvumas. Ekonominio augimo dėsningumai, socialinis ekonominis efektyvumas. Ekonominio augimo, pagrįsto intensyvumu, socialinis ekonominis efektyvumas. Ekonominio augimo šaltiniai ir pasaulinis patyrimas juos naudojant. Augimo veiksniai. Ekonomikos augimo padariniai. Išvados.

Ištrauka

Bet kokia žmogaus veikla gyvenime yra sąlygojama jo nepasitenkinimo esama ar būsima padėtimi. Jo norą veikti skatina noras pakeisti, patobulinti ir kurti aplinką, užtikrinti sau ir savo šeiminykščiams gerą pragyvenimą. Kad žmogus galėtų tinkamai save realizuoti ir užsitikrinti sau normalų gyvenimą, o ne tik egzistavimą, jis drauge su kitų individų pagalba steigia įvairias organizacijas. Žmonių bendrijos, sąmoningai derinančios savo pastangas siekiant bendro tikslo yra vadinamos organizacijomis. Vienos jos vadinamos personalinėmis, kitos – uždarosiomis akcinėmis bendrovėmis, trečios – investicinėmis bendrovėmis, ketvirtos – bankais ir t.t. O kiek daug įvairiausių veiklos sričių. Vienos kepa picas, kitos ją parduoda, trečios siuva, ketvirtos prekiauja, ir visos jos įmonės.Tačiau visi įmonės uždaviniai susiję su ekonominiu efektyvumu, kurie yra labai aktualūs dabartiniame Lietuvos ekonomikos vystymosi etape, kai nuolat susikuria ir žlunga verslo įmonės. Efektyvumas yra kriterijus, kuriuo vertinama asmens veikla, panaudojant išteklius. Kada efektyvumas pasiektas, tai jokie gamybos pokyčiai ar prekių mainai negali suteikti papildomos grynos naudos. Jei yra gamybos nuostolių, tai šis kriterijus netenkinamas. Pavyzdžiui gamintojas blogai vadovauja gamybai ir, tarkime, jo vadovavimui nereikia papildomų išteklių. Tuomet jei šis gamintojas imtų vadovauti gerai, jis pagamintų daugiau prekių ir neturėtų nuostolių, t.y. išaugtų bendras efektyvumas. Todėl būtina maksimaliai gaminti su turima technologija ir ištekliais norint pasiekti reikiamą įmonės efektyvumą.


Įmonė – tai savo firmos vardą turintis ūkinis vienetas, užsiimantis tam tikra komercine – ūkine veikla. Įmonę sudaro medžiaginių, daiktinių, finansinių ir nematerialių aktyvų, jos teisių ir pareigų kompleksas. Taip įmonę apibrėžia Lietuvos Respublikos įmonių įstatymas. Remiantis šiuo įstatymu, įmonės sąvoka neapima pelno nesiekiančių organizacijų. Valstybės požiūriu yra svarbus veiklos pobūdis. Nuo veiklos pobūdžio priklauso mokesčių ar muitų dydis, leidimas užsiimti ta ar kita veikla: Įmonė turi teisę užsiimti bet kokia komercine – ūkine veikla, jei Lietuvos Respublikos įstatymai to nedraudžia. Kai kuriai veiklai reikalingos licenzijos. Pavyzdžiui, eksploatuoti gamtinius išteklius, gaminti alų ir nespiritinį vyną, steigti mokymo įstaigas, prekiauti cigarėtėmis.
Įmonės privaloma tvarka veda apskaitą, turi teisę neviešinti savo komercinės veiklos dokumentų. Įmonę gali steigti vienas arba keli steigėjai. Įmonės steigimo dokumentai yra įstatai, leidimas (licenzija), kvalifikacijos atestatas, žemės sklypo suteikimo aktas ar kiti įstatymais numatyti dokumentai.
Svarbi įmonės charakteristika yra jos teisinė padėtis, arba kitaip sakant, juridinis statusas. Žinant įmonės teisinį statusą, galima numanyti, kas turi teisę priimti galutinį sprendimą derybose ir pasirašyti įmonės steigimo bei kitas sutartis, kas ir kokiu laipsniu atsako už sutartinių įsipareigojimų vykdymą ir kas atlygins nuostolius ištikus nesėkmei. Be to, nuo įmonės teisinio statuso dažniausiai priklauso įmonės apmokęstinimas, pelno ir nuostolių paskirstymas, įmonės likvidavimo tvarka bankroto atveju ir t.t. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-06-20
DalykasEkonominės teorijos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai8
Dydis34.26 KB
Autoriusieva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasJonas Jurkėnas
Švietimo institucijaVilniaus verslo teisės akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones ekonominis efektyvumas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Vilniaus verslo teisės akademija / 1 Klasė/kursas
  • Jonas Jurkėnas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą