Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės teorijos>Ekonominės minties raida Lietuvoje

Ekonominės minties raida Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos ekonominės minties raida. Ekonominės minties raidą stabdantys veiksniai. Lietuvos ekonomikos mokslo kaita pereinamuoju laikotarpiu ir jo dabartinė būklė. Tarpukario Lietuvos ekonomikos mokslo atstovai ir jų pažiūros. Petras Šalčius. A. Rimka. Vladas Jurgutis. D. Cesevičius. Dzidas Būdrys. A. Andrašiūnas. F. Kemėžis. Išvados.

Ištrauka

Globalizacijos procesų akivaizdoje vis aiškiau suvokiama, kad svarbiausiu visuomenės ekonominės pažangos varikliu šiais laikais yra nebe tiek gamtiniai ar finansiniai ištekliai, kiek taip vadinamas "žmogiškasis kapitalas" - kuo gilesnės bei "taiklesnės" darbo rinkos poreikių atžvilgiu profesinės žinios, taipogi intelektualinis imlumas ir sugebėjimas prisitaikyti prie sparčiai kintančios rinkos iššūkių. Turint tai omenyje bei įvertinus palyginti neturtingus mūsų šalies gamtinius išteklius, galima pagrįstai teigti, kad Lietuvos ekonomikos plėtros spartą ir kokybinius parametrus lems tai, kaip greitai ir efektyviai šalies ekonomiką pavyks patobulinti. Tačiau to padaryti neįmanoma be ekonominių žinių, nes už jų gamybą atsakingi Lietuvos ekonomistai, visų pirma – ekonomistai mokslininkai. Kad ekonomika plėstųsi ir augtų, reikia pažinti jos silpnąsias bei stipriąsias puses, įvertinti konkurenciją bei jos kitimo tendencijas ir numatyti augimo kliūčių pašalinimo būdus.

Darbo tikslas- supažindinti su ekonominės minties raida Lietuvoje.
Darbo uždaviniai:
1. Atskleisti Lietuvos ekonominę raidą.
2. Nustatyti ekonominę raidą stabdančius veiksnius.
3. Aptarti ekonomikos mokslo kaitą.
4. Apžvelgti tarpukario Lietuvos ekonomikos mokslo atstovus.


Lietuvos ekonominės minties raida buvo pradėta nagrinėti jau prieš karą. Ja domėjosi profesoriai ekonomistai A. Rimka ir P. Šalčius. Pastarasis parašė išsamią Lietuvos kooperacijos istoriją. Monografijoje atsispindi ir kooperatinių idėjų raida, o kooperacinės idėjos - tai neatskiriama ekonominės minties dalis.
Kad būtų aišku, kas lėmė ekonomikos mokslo atspalvį XX a., reikėtų prisiminti šio mokslo tradicijas šiame krašte ankstesniuosiuose amžiuose.
Ekonominės minties atspindžiai Lietuvoje aptinkami dar iki XVI a. Įvairiuose didžiųjų kunigaikščių nuostatuose, mokesčių rinkimą bei ūkio tvarka liudijančiuose dokumentuose yra nemažai medžiagos ūkio istorijos bei ekonominės politikos klausimais. Tačiau profesionali ekonominė mintis ėmė reikštis tik su mokslo bei spaudos plitimu.
Ekonominės minties raida gana aiškiai atspindėjo tuo metu buvusias ekonomines problemas. Neatsitiktinai įvairių krypčių atstovų darbuose aštriai keliamas baudžiavos klausimas. Valstiečių padėties problema iškėlė dauguma to meto autorių, reiškusių kartais visai skirtingas visuomenines pažiūras. Įsitvirtinus jėzuitams Lietuvoje plito kanoninė ekonominė mintis. Pažymėtina, kad beveik visi to meto autoriai, kėlę aktualius krašto ekonominius klausimus, buvo opozicijoje bajorų vykdomai ekonominei politikai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-30
DalykasEkonominės teorijos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai7
Dydis41.86 KB
AutoriusDovile
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasB. Mrazauskienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekonomines minties raida Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • B. Mrazauskienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą