Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės teorijos>Ekonomikos augimo teorijos

Ekonomikos augimo teorijos

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas, tikslai ir uždaviniai. Probleminė dalis. Ekonomikos augimo teorija. Ekonominio augimo teorijos esmė. Ekonominio augimo klasifikacija. Ekonominio augimo veiksniai ir jų poveikio augimui charakteristika. Teoriniai ekonominio augimo modeliai ir jų praktinė reikšmė. Pagrindinės ekonominio augimo teorijų grupės. Keinsistinė kryptis. Lietuvos ekonomikos augimo proceso analizė. Išvados.

Ištrauka

Ekonominis augimas yra sudėtinė ekonominės raidos dalių teigiama dalis, kadangi visuomet pasireiškia dar ir ekonominės raidos neigiama dalis, tai yra prekybos kritimo ir nuosmukio dalis (periodas).
Ekonominio augimo teorijos tiria veiksnius užtikrinančius realaus nacionalinio produkto didėjimą, nagrinėja ekonominio augimo šaltinius ir stengiasi įvertinti ekonominio augimo kaštų dydį, o taip pat numatyti ekonominio augimo ribas. Analizė atliekama panaudojant įvairius ekonominio augimo modulius
Ekonominis augimas, jo tempai ir kokybė priklauso nuo visos valstybės ūkio pajėgumo nuo vyriausybės vykdomos ekonominės politikos, kurią sudaro pačių įvairiausių politikos rūšių derinys, tokių kaip: antikrizinė politika, antiinfliacija, monetarinė, fiskalinė politikos, be to ekonominis augimas žymiu laipsniu priklauso ir nuo užsienio ekonomikos ir politinių veiksnių
Ekonominį augimą Europoje skatina kapitalo judėjimas iš kitų pasaulio valstybių. Europos integracija ir vieningos valiutos įvedimas padidins ekonominės politikos koordinavimą. Tai palankiai veiks globalinio ūkio reguliavimą kitose pasaulio šalyse. Globalinė aplinkos politika dar tik pradėta kurti, jos strateginė plėtra yra XXI a. uždavinys.

Šio darbo tikslas yra susipažinti ir pateikti pagrindines ekonominio augimo teorijas, augimo esmę, didžiausią dėmesį kreipiantį į išnagrinėtas augimo stadijų teorijas. Išanalizuoti ekonomikos augimo klasifikaciją, ekonomikos augimo veiksnius ir jų poveikį augimui.
Taipogi mūsų tikslas yra pateikti Lietuvos ekonominio augimo etapus ir prognozes.

Gyventojai vertina savo šalies ūkio vienetų ir pačių valstybinių institucijų veiklą pagal ekonominio augimo ir gyvenimo lygio dinamiką. Ekonominio augimo tikslas yra vartojimas, gerovės kilimas. Klaidingai formuojant gamybos struktūrą ir netinkamai parenkant ekonomikos plėtojimo gaires, neišvengiamai iškreipiama ir net sudarkoma objektyvi šalies gyventojų vartojimo struktūra, ir tada neįmanoma pasiekti galutinio ekonominio augimo tikslo. Kita vertus, žymi dalis išteklių išeikvojama nenaudingai, šalies ekonomikai padaroma sunkiai padengiamų nuostolių, nukenčia didžioji šalies gyventojų dalis. Ekonominiam augimui tenka susidurti su daugeliu sunku plečiantis ir augant ekonomikai.
Ekonominiam augimui yra svarbus ir globalizacijos veiksnys. Manoma, kad globalizacija skatins tolimesnį pasaulinės ekonomikos augimą. Ekspertų prognozė iki 2015 m. rodo, kad JAV ekonomikos augimo tempai bus pakankamai stabilūs, Europoje jie padidės nuo 2% iki 2,4%, skaičiuojant pagal BNP. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-02-19
DalykasEkonominės teorijos referatas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis173.41 KB
AutoriusLinas
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojaslekt. Romantė Bučienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekonomikos augimo teorijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • lekt. Romantė Bučienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą