Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės teorijos>Dž.M. Keinso efektyvios paklausos teorijos esminiai teiginiai

Dž.M. Keinso efektyvios paklausos teorijos esminiai teiginiai

  
 
 
12345678
Aprašymas

Džonas Meinardas Keinsas (John Maynard Keynes). Pagrindiniai Dž.M. Keinso darbai. Dž.M. Keinso efektyvios paklausos teorijos idėjos. Užimtumo lygis ir visuminė paklausa. Polinkis vartoti ir kaupti. Santaupos ir investicijos. Investicijų multiplikatorius. Pinigų politika. Palūkanų normos reguliavimas. Mokesčiai ir valstybės išlaidos. Išvados.

Ištrauka

Džonas Meinardas Keinsas John Maynard Keynes (1883-1946) buvo žymus anglų ekonomistas. Jo tėvas Dž. L. buvo Kembridžo universiteto logikos ir ekonominės teorijos profesorius. Dž. M. Keinsas studijavo karališkame Kembridžo universiteto koledže, kur klausė A. Maršalo paskaitų. Išklausęs ką tik įvestą A. Maršalo "economics" kursą ir įgijęs puikų matematinį ir ekonominį išsilavinimą pradėjo dirbti valstybinėje Indijos reikalų ministerijoje. Nuo 1908m. A. Maršalas pakvietė Dž. M. Keinsą skaityti ekonomikos paskaitų.
Ilgą laiką Dž. M. Keinsas užėmė ne tik valstybines pareigas, bet buvo ir Nacionalinę meno galeriją globojusios tarybos narys, taip pat muzikos ir menus palaikiusios tarybos pirmininkas, Karališkojo koledžo iždininkas.
Į aktyvią valstybinę veiklą Dž. M. Keinsas grįžo 1929m. lapkričio mėn. kildamas karjeros laiptais. Antrojo pasaulinio karo metais dirbo vieno Anglijos banko direktoriumi.
1944m. Dž. M. Keinsas tapo vyriausiuoju Didžiosios Britanijos atstovu Breton-Vudo konferencijoje, kurioje buvo sukurti naujos pasaulinės valiutų sistemos pagrindai bei Tarptautinio valiutos fondo sukūrimo planas.

Pagrindiniai Dž. M. Keinso darbai:

Pagrindiniai Dž. M. Keinso darbai:
1. "Indijos valiuta ir finansai" (1913m.)
2. "Ekonominės Versalio taikos sutarties pasekmės" (1919m.)
Paruošė mokslines publikacijas:
1. "Indeksų metodas" (1909m.)
2. "Ekonominės taikos pasekmės" (1919m.)
3. "Traktatas apie tikimybę" (1923m.)
4. "Traktatas apie pinigų reformą" (1923m.)
5. "Laisvos verslininkystės pabaiga" (1926m.)
6. "Studijos apie pinigus" (1930m.)
Visos šešios mokslinės publikacijos priartino autorių prie pagrindinio darbo - "Bendrosios užimtumo, palūkanų ir pinigų teorijos" paskelbtos 1936m.
Kūrinyje "Bendroji užimtumo, palūkanų ir pinigų teorija" Dž. M. Keinsas suformulavo tris pagrindinius teiginius:
1. Nedarbas rinkos ekonomikoje – rinkos ekonomikai nebūdinga aiški tendencija į visišką užimtumą. Teigia, kad atvirkščiai, ekonomika gali būti pusiausvyros būsenoje esant dideliam nedarbui. Tokią būseną vadina nedarbo pusiausvyra.
2. Nedarbo priežastys – didelio masto nedarbo priežastis yra visuminis paklausos nepakankamumas.
3. Nedarbo panaikinimas – siekiant įveikti bedarbystę, reikia padidinti visuminę paklausą ir geriausias būdas tai padaryti yra padidinti vyriausybės išlaidas ir/arba sumažinti mokesčius.
Pagrindinė Dž. M. Keinso veikalo "Bendroji užimtumo, palūkanų ir pinigų teorija" idėja – valstybė pajėgi bei atsakinga valdyti visuminę paklausą ir tokiu būdu užtikrinti nepertraukiamą gerovę.

Dž. M. Keinso efektyvios paklausos teorijos idėjos

Pagrindinės idėjos susijusios su ekonomikos svyravimais, išdėstytos žymiausioje jo knygoje "Bendroji užimtumo, palūkanų ir pinigų teorija" (1936 m.). Nors šiandien akivaizdus ir kai kurie šios knygos trūkūmai. Dž. M. Keinsas įneše didžiuli indėlį į ekonomikos teorijos vystymąsi. Jo poveikis šiam mokslui buvo toks didelis, kad nuo šio laiko visi makroekonomistai pradėjo save priskirti keinsistams arba klasikams.
Pagrindinis Keinso teorijos teiginys, kad kiekvienoje šalyje užimtumo lygį apsprendžia efektyvios paklausos dydis, kurį sudaro vartotojiškoji paklausa (t.y. šalies gyventojų pirkimo galimybės) ir investicinė paklausa (t.y įvairių rūšių investicijų mastas). Keinsas teigia, kad darbo užmokesčio mažinimas nėra efektyvi priemonė kovai su nedarbu. Lankstus darbo apmokėjimas neišsprendžia nedarbo problemos, o sukelia nuolatinius konfliktus su dirbančiaisiais. Remdamasis savo teiginiais, Keinsas siūlo: kadangi nedarbo priežastimi yra nepakankamai agreguota paklausa gėrybėms ir paslaugoms, norint sumažinti nedarbą, valstybė turi imtis priemonių, didinančių agreguotą paklausą. Iš esmės tai gali būti realizuojama mažinant mokesčius (pvz., darbdaviams, kurie steigia savo įmonėse naujas darbo vietas) ir didinant visuomenines išlaidas (biudžetiniai užsakymai gamybai, subsidijos atskiroms dirbančiųjų grupėms, socialiai naudingų (viešųjų) darbų organizavimas ir pan.). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-14
DalykasEkonominės teorijos referatas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis16.98 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR. Balvočiūtė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dz.M. Keinso efektyvios paklausos teorijos esminiai teiginiai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • R. Balvočiūtė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą