Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės teorijos>Ekonomikos tikslai ir pagrindai

Ekonomikos tikslai ir pagrindai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įžanga. Ekonomikos istorija. Ekonomikos raida ir pagrindai. Ekonomikos tikslai. Hipotezės ir išvados.

Ištrauka

Su ekonomikos klausimais susiduriame kas dieną, visose gyvenimo srityse. Daugelis jų susiję su konkrečiu asmens darbu, nuo kurio priklauso ir šalies ekonominė padėtis. Ekonominės žinios turi padėti pasirinkti optimalias verslo sritis, priimti ekonominius sprendimus ir ūkininkavimo metodus.
Pagrindinis tikslas ir yra supažindinti šalies aukštųjų mokyklų studentus, nestudijuojančius ekonomikos teorijos, aukštesniųjų mokyklų moksleivius su ekonomikos pagrindais, ugdyti ekonominį mąstymą ir raštingumą, nes daugelis jų, baigę aukštąsias ar aukštesniąsias mokyklas, susidurs su verslininko, gamybininko ar komercininko veikla. Pravers žinios ir ketinantiems studijuoti specialiose ekonominio profilio aukštosiose ar aukštesniosiose mokyklose. Tai bus tvirtas pagrindas kitų ekonominių ir vadybos disciplinų studijoms.
Ekonomiką reikia stengtis suvokti, kad jos mokymasis nebūtų beprasmis, susidūrus su gyvenimo realijomis. Čia ne matematika ar fizika, kur uždaviniai sprendžiami pagal griežtas taisykles ir metodikas. Ekonomikos uždaviniai gali turėti daugelį sprendimų metodų, o reikia pasirinkti optimalų. Ekonomikos teorija būtų praktiškai taikoma realiame gyvenime. Didžiausias dėmesys skiriamas ekonominėmis sąvokoms apibūdinti ir praktiškai jas naudoti. Turėdamas bendrą sampratą apie rinkos ekonomikos ūkį, kiekvienas galės gilintis į konkrečius ekonominės teorijos ir ūkinės praktikos klausimus, studijuodamas specialiuosius leidinius.
Mažai pateikiama ekonominių statistinių šalies ekonomikos duomenų, nes jie yra dar nestabilūs, neteikia objektyvios informacijos. Stengtasi pagrindinius ekonomikos dalykus dėstyti taip, kad juos būtų lengva suvokti. Svarbiausi kiekvienos naujos temos terminai tekste pateikiami ryškesniu šriftu, čia pat jie pateikiami iš pagrindinio teksto išskirtais apibrėžimais. Šiuos terminus ir dažnai vartojamas sąvokas būtina ypač įsidėmėti pirmą kartą nagrinėjant tekstą, nes su jomis dar teks susidurti per paskaitas, tai pat savarankiškai studijuojant ekonominę literatūrą. Be ekonomikos teorijos skaitytojas ras atsakymus ir į pagrindinius verslo vadybos klausimus.
Reikėtų pabrėžti, kad ekonomika nėra sporto varžybos ar spektaklis žiūrovui. Jos negalima išmokti tik stebint – reikia padirbėti.
Taigi ekonomika – lyg klasikinė muzika. Ji labai paprasta, pagrindinės jos mintis galima suprasti iš karto. Kita vertus, šis paprastumas dengia tokius ekonomikos procesus, kurie nelengvai suvokiami net ir profesionalams, visą gyvenimą paskyrusiems ekonomikos studijoms. Ekonomikoje yra daug sudėtingų bei aktualių problemų, kurias reikės išspręsti ateityje. Tikimės, kad galbūt kuriam nors iš jūsų tai pavyks padaryti.
Ekonomikos mokslas – tai pažintinė veikla, kurios tikslas – ekonominių žinių įsigijimas. Kita vertus, tai ekonominių žinių sistema, sukurta per mokslinę veiklą. Šios dvi to paties dalyko dalys veikia vieną kitą, sąlygodamos ekonomikos mokslo vystimąsi. Pažinimo procese ne tik papildomos bei patikslinamos visuotiniai pripažintinos ekonominės žinios, bet ir atsiranda visiškai naujų teorijų.
Jaunoji Lietuvos karta turi būti visapusiškai išsilavinusi, išsiugdžiusi ekonominį sąmoningumą, kuris reikalingas kiekvienam net ir šeimoje, o ką jau kalbėti apie dirbančius atsakingą darbą. Jei darysime mažiau ekonominės politikos klaidų, tvirtesnė bus šalies ekonomika, kartu kils mūsų kultūra, menas, švietimas, mokslas ir gyvenimo ekonominis, socialinis lygis. Taigi mokykitės ekonomikos ir verslininkystės, nes tai ne kasdieninis amatas, o savotiškas menas.
Išnagrinėja geriau suprasite bendruosius verslo vyksmo dėsnius, sudėtingą ekonominę aplinką, kurioje savarankiškai priimami organizaciniai – valdymo sprendimai. Be to, daugeliu principinių jos nuostatų galėsite vadovautis ruošdami savo veiksmų programą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonominės teorijos referatas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis27 KB
AutoriusAlina
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekonomikos tikslai ir pagrindai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą