Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės teorijos>"Kembridžo mokyklos" ir "economics" pradininkas Alfredas Maršalas: pagrindiniai teorijos akcentai

"Kembridžo mokyklos" ir "economics" pradininkas Alfredas Maršalas: pagrindiniai teorijos akcentai

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. "Kembridžo mokyklos" įkūrimas ir termino "economics" atsiradimas. Svarbiausias A. Maršalo veikalas "Ekonomikos principai". Pagrindiniai A. Maršalo teorijos akcentai. Išvados.

Ištrauka

Alfredas Maršalas (Alfred Marshall) – vienas žymiausių ir didžiausią palikimą palikęs anglų mokslininkas. Jis buvo ryškiausias atstovas tarp Kembridžo mokyklos mokslininkų, pasižymėjusių XIX ir XX a. sandūroje, kai vystėsi maržinalizmo idėjos.
Jis įkūrė Kembridžo mokyklą, kuri siekė klasikinės minties palikimą susieti su naujais ekonominiais požiūriais.
Alfredui Maršalui pasiūlius, 1902 m. buvo įvestas naujas politinės ekonomijos mokslo pavadinimas – "Economics" (ekonomika), kuris paplito ir tapo visų vartojamas iki šių dienų terminas.
1890 m. jis išleido veikalą "Ekonomikos principai", kuris daugelį metų buvo pagrindinis ekonomikos teorijos šaltinis. Dabartiniuose mikroekonomikos teorijos vadovėliuose atsispindi jo idėjos, teiginiai.

Darbo tikslas: Aprašyti Alfredo Maršalo pasiekimus ekonomikos srityje.

Darbo uždaviniai:
1. A.Maršalo biografiniai duomenys ir jo pasiekimai;
2. A.Maršalo veikalas "Ekonomikos principai";
3. Svarbiausios jo idėjos ir indėlis į ekonomikos mokslą.

Tyrimo metodai: mokslinės literatūros analizė, apibendrinimas.

XIX ir XX a. sandūroje, kai vystėsi maržinalizmo idėjos, pasižymėjo Kembridžo mokyklos mokslininkai. Tarp jų ryškiausias atstovas, vienas žymiausių ir didžiausią palikimą palikęs anglų ekonomistas Alfredas Maršalas (Alfred Marshall)(1842-1924).
A.Maršalas gimė 1842 m. Anglijos banko kasininko šeimoje. Jis nuo mažų dienų pasižymėjo gabumais matematikos srityje. A.Maršalo tėvas norėjo, kad sūnus taptų dvasininku, bet nepaklusęs tėvui, jis baigė aukštuosius mokslus Kembridžo universitete ir toliau plėtė savo žinias politinėje ekonomijoje. Tapo dėstytoju. 1868-1908m. A.Maršalas dėstė politinę ekonomiją Kembridžo universitete ir savo žiniomis bei patirtimi dalinosi su studentais.
Daugybę metų vis labiau gilindamasis į ekonomikos sritį, A.Maršalas nusprendė įkurti politinės ekonomijos Kembridžo mokyklą, kitaip dar vadinamą neoklasikų mokyklą. Šioje mokykloje ekonomijos mokslas nagrinėjo tiek turtą ir turtėjimą, tiek žmonių elgesį, norint suprasti kodėl buvo padarytas vienas ar kitas žmogaus sprendimas. Kembridžo mokykla siekė klasikinės minties palikimą susieti su naujais ekonominiais požiūriais, todėl ši ekonominių tyrimų kryptis vadinama neoklasikine kryptimi. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonominės teorijos referatas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis9.87 KB
AutoriusSonata
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasLektorė R. Balvočiūtė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinės gerovės ir negalės studijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kembridzo mokyklos ir economics pradininkas Alfredas Marsalas pagrindiniai teorijos akcentai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Lektorė R. Balvočiūtė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą