Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės teorijos>Šiuolaikinės ekonominės srovės

Šiuolaikinės ekonominės srovės

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įžanga. Klasikinė mokykla. Marksistinė ekonomika. Krikščioniškosios socialinės srovės. Anarchizmas. Neomarksizmas. Ekonominis liberalizmas. Šiuolaikinis ekonominis socialinis liberalizmas ir neoliberalizmas. Keinsistinė (neokeinsistinė), neoklasikinė, socialinė ir institucinė ekonomikos kryptys. Išvados.

Ištrauka

Šio kursinio darbo nagrinėjimo objektas yra šiuolaikinės ekonominės srovės apibrėžtu XVII a. pab. – XX a. laikotarpiu, pradedant klasikine mokykla su Adamu Smitu priešakyje, kuris davė pradžią šiuolaikinei Vakarų pasaulio liberaliai ekonomikai.
Pagrindiniai darbo uždaviniai yra išryškinti skirtumus tarp liberalios ir planinės ekonomikos, aptarti marksistinės ir liberalios ekonomikos trūkumus, radikalias ekonomines sroves (anarchizmą), laisvosios prekybos susiformavimo istoriją, šiuolaikinių ekonominių srovių ir politikos ideologijų santykį bei jų įtaką dabartiniai ekonominiai sąrangai.
Svarbu suvokti ekonominių srovių atsiradimo priežastis socialiniame-politiniame kontekste. Ekonomistai visada stengiasi išspręsti uždavinį – kaip prognozuoti rinką siekiant išvengti ekonominių krizių, užtikrinti tolygų jos vystymąsi ir žmonių gerovę. Visuomenės nepasitenkinimas esama padėtimi (pvz. darbininkų darbo sąlygos Anglijoje XIX a.) vertė ieškoti vis naujesnių ir tobulesnių idėjų.


1776 metai, kurie mums pirmiausia asocijuojasi su JAV Nepriklausomybės deklaracijos paskelbimu, įėjo į istoriją dar ir kaip metai, kuriais Anglijoje buvo išleista viena reikšmingiausių mūsų epochos knygų - "Tautų turto prigimties ir priežasčių tyrinėjimas" pelniusi savo autoriui - škotų mokslininkui Adamui Smitui "ekonomikos tėvo" titulą. Šis jo veikalas labai veikė tolimesnę ekonominių mokslų plėtrą ir buvo pradžia vadinamosios anglų klasikinės mokyklos (classical school), kuri ilgą laiką ekonomikos moksle viešpatavo. A.Smito pasekėjai buvo garsūs ekonomistai: Deividas Rikardas (1772 - 1823), Tomas Maltusas (1776 -1834), Džonas Stiuartas Milis (1806 - 1873)ir kt. Fiziokratams būdingo ribotumo, vienpusiškumo (gamybinio darbo požiūriu) anglų klasikinė politinė ekonomija neturėjo.
A.Smitas ginčijo esmines to meto ekonomines nuostatas. Jis nesutiko su fiziokratais, teigusius, kad žemė esanti vienintelis turto šaltinis. Jis taip pat nepritarė merkantilistams, nacionalinį turtą matavusiais pinigais ir tauriaisiais metalais, ir tvirtino, jog vyriausybė turėtu reguliuoti ekonomiką, kad palaikytų "teigiamą prekybos balansą". A.Smitas pirmasis sujungė visas savo laiko ekonomines žinias į visumą - teorinę sistemą, kurią išdėstė veikale "Tautų turtas" (1776). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-16
DalykasEkonominės teorijos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis52.5 KB
Autoriusiloveltjbukem
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2003 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Siuolaikines ekonomines sroves [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą