Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės teorijos>Pagrindinės pasaulio valiutos ir jų raida

Pagrindinės pasaulio valiutos ir jų raida

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Euras. Svaras sterlingas. Doleris. Markė. Rublis. Kitos svarbesnės pasaulio valiutos. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienos valstybės, nesvarbu ar ji būtų didelė, ar maža, ūkis sudaro pasaulinio ūkio dalį. O pasaulinis ūkis susiformavo tarptautinės prekybos dėka. Šiuo metu be tarptautinių prekių ir paslaugų mainų, ko gero, negali apsieiti nė viena valstybė (nors teoriškai galima autarkija, t.y. visiškas nepriklausomumas nuo užsienio prekybos ir paslaugų rinkos). Įvairios šalys gamina tik tas prekes ir paslaugas, kurias jų sąlygomis naudinga gaminti, todėl šiuo metu, turbūt, nė viena valstybė negalivisiškai apsirūpinti visomis reikmėmis. Tokia padėtis susiformavo dėl kelių priežasčių:
1. dėl skirtingų gamybos sąlygų įvairiose šalyse;
2. dėl nevienodų gamtinių, klimatinių, išteklių aprūpinimo, specializacijos ir kitų sąlygų;
3. dėl skonių, prioritetų polinkių įvairovės.
Tuo būdu, kai vienos šalys gamino vienokią produkciją, o kitos – kitokią, jos buvo priverstos keistis arba pirkti vienos kitų prekes ir paslaugas.
Pažvelgus į istoriją, matyti, jog pirmoji prekyba vyko mainant vieną prekę į kitą, t.y. natūriniu (barteriniu) būdu. Vėliau pinigų funkcijas atlikinėjo akmenys, įvairios kriauklės, žvėrių kailiai, sidabras, auksas ir kitos vertybės, kurios buvo visuotinai pripažįstamos mainų priemone. Pinigai buvo visuotinai pripažintas ekvivalentas, tačiau visuomet kildavo problemų, kai reikėdavo dalomo ekvivalento. Matyt todėl sidabras ir auksas turėjo šiuo atžvilgiu privalumų prieš kitas mokėjimo priemones ir iš jų ilgą laiką buvo kaldinami įvairūs pinigai. Per amžius įvairiose šalyse susiformavo savita valiuta, t.y. skirtingi pinigai, turintys nevienodą perkamąją galią.
Šiandien nerasime nė vienos žmogaus veiklos srities, kur būtų galima apsieiti be pinigų. Kiekvienoje ekonominėje sistemoje visos vertės išreiškiamos pinigais. Už suteiktas paslaugas ir parduotas prekes gautus pinigus keičiame į kitas mums reikalingas prekes ir paslaugas, grąžiname skolas, kaupiame turtą ir t.t.

Pinigai – visuotinis vertės ekvivalentas,
atliekantis mainų, kaupimo, vertės mato,
cirkuliacijos ir mokėjimo priemonių prie-
monių funkciją.

Taigi pinigai yra tai, ką jie daro. Pinigais gali būti viskas, kas visuotinai imama mainais į prekes ir paslaugas. Valstybė apyvartoje naudoja kelias pinigų rūšis: grynuosius pinigus (valiutą), t.y. vyriausybės išleistus banknotus ir monetas; čekius; komercinius vertybinius popierius; indėlius iki pareikalavimo; terminuotuosius bei taupomuosius indėlius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-19
DalykasEkonominės teorijos referatas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis16.21 KB
AutoriusMardo
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pagrindines pasaulio valiutos ir ju raida [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą