Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės teorijos>Ekonomikos teorijos raida ir žymiausi jos atstovai

Ekonomikos teorijos raida ir žymiausi jos atstovai

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Ekonomikos teorijos raida ir žymiausi jos atstovai. Klasikinė ir kitos svarbiausios šiuolaikinės ekonomikos teorijos. Pagrindinės šiuolaikinės ekonomikos teorijos ir metodologija. Lietuvos ekonomikos raida ir jos atstovai.

Ištrauka

Ekonomikos mokslas, ilgą laiką buvęs teiginių ir patarimų, tinkamų atskiriems šalies ūkio atvejams ar tikslams, apibendrinimu, tik nuo XVIII a. pradeda suvokti visą ekonominį gyvenimą, o dabartiniu laikotarpiu- jį nuolat plečia, suteikia jam vis glaudesnį tarpusavio sąryšį ir tikslumą.
Ekonomikos teorijos raida nėra vienos krypties kelias į tiesą. Šiandien esanti įtakinga teorija dar nereiškia, kad ji visais atžvilgiais tobulesnė už anksčiau viešpatavusią. Todėl norint suprasti ir giliau pažinti realius šiuolaikinius ekonominius procesus, reikia studijuoti ne tik šiandien dominuojančią ekonomikos teoriją, bet ir jos raidą.
Ekonomikos mokslo raidoje galima išskirti tokias stadijas:
1. Seniausieji iki Antikos laikai;
2. Antikos ekonominė mintis;
3. Ankstyvųjų ir vidurinių amžių ekonominė mintis;
4. Vėlyvųjų viduramžių ekonominė mintis;
5. Naujųjų amžių ekonominė mintis;
6. Šiuolaikinė ekonominė mintis: maržinalizmo teorija, istorinė mokykla, neoklasikinė Kembridžo mokykla, keinsizmas, monetarizmas ir XIX a. II pusės-XX a.naujausia ekonomikos teorija(XIX a. II pusė- XX a. )
Šio darbo tikslas – supažindinti su ekonomikos mokslo formavimusi pasaulyje ir Lietuvoje, nurodyti pagrindinius jo atstovus bei darbus, įnešusius svarų indėlį į ekonominės minties vystymąsi.

Istorinė mokykla- tai nacionalinė ekonomikos teorija, teigianti, kad kiekviena tauta savita, kad nėra bendrų vystymosi dėsnių, todėl būtina sukurti nacionalinę ekonomikos teorija.
Maržinalizmas- ekonomikos teorija, pagrįsta ribinės analizės bei mažėjančio naudingumo teorijomis.
Keisizmas (Keinso ekonomimė teorija)- makroekonominio reguliavimo teorija, pagrįstos bendrųjų išlaidų ir pajamų apytakos valdymu.
Dž.M. Keinsas įnešė didžiulį indelį į ekonomikos teorijos vystymąsi. Jo poveikis šiam mokslui buvo toks didelis, kad nuo šio laiko visi makroekonomistai pradėjo save priskirti vienai iš dviejų srovių: keisistams arba klasikams, priklausomai nuo to, kaip artimai jie savo pažiūras siejo su Keinso idėjomis.
Pagrindinis Dž.M. Keinsas teorijos teiginys buvo tas, kad rinkos ekonomikai nebūdingas susireguliavimo mechanizmas, t.y. jai nebūdingas žemas darbo lygis ir didelė gamybos apimtis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-14
DalykasEkonominės teorijos referatas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis13.53 KB
Autoriusirina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekonomikos teorijos raida ir zymiausi jos atstovai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą