Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės teorijos>Inovacijos, jų klasifikavimas ir taikymas Lietuvoje

Inovacijos, jų klasifikavimas ir taikymas Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Inovacijų ir inovacijų veiklos samprata. Inovacijų įvairovė ir jų klasifikavimas. Inovacinės veiklos kompleksiškumas. Inovacijų vadybos aktualijos Lietuvoje. Inovacinės veiklos valdymo problemos ir aktualijos. Inovacinės veiklos valdymo problemų sprendimo prioritetai. Inovacinės veiklos aktyvinimo Lietuvoje galimybės. Išvados.

Ištrauka

Esminė socialinės ir ekonominės raidos bei gyvenimo lygio kilimo sąlyga – inovacinės veiklos plėtojimas. Ši sąlyga yra ypač reikšminga vykstant intensyviems rinkų globalizacijos bei ekonomikos internacionalizacijos procesams: inovacinės veiklos plėtojimas leidžia spręsti daugelį konkurencingumo didinimo problemų ir garantuoja visapusišką įvairių visuomenės grandžių modernizavimą.
Inovacinė veikla ir jos plėtojimas – sudėtingi ir daugeliu požiūrių netgi prieštaringi procesai, reikalaujantys pagrįstai ir kompetentingai parengtų valdymo priemonių.
Efektyvus inovacinės veiklos ir jos plėtojimo valdymas taip pat gali būti suvokiamas kaip svarbus mokslo ir technikos pažangos bei socialinio, ekonominio ir technologinio modernizavimo veiksnys, glaudžiai sietinas su galimybėmis kryptingai tobulinti visas socialinio gyvenimo sritis.
Inovacinės veiklos ir jos plėtojimo valdymas pastaruoju metu yra traktuojamas kaip labai perspektyvi mokslinių tyrimų bei studijų kryptis. Kaip rodo prestižiškiausių Vakarų Europos ir Amerikos universitetų patirtis, inžinerinių, vadybinių bei ekonominių specialybių studijoms yra numatyti plataus profilio ir fundamentiniai, ir taikomieji inovacijų valdymui skirti kursai. Inovacijų disciplinos yra dėstomos ir Lietuvos universitetuose.

Ieškant žodžio "inovacija" kilmės, grįžtama į istorijos gilumą. Į XV amžių. Šis žodis yra kilęs iš vidurio Prancūzijoje tuo metu vartoto žodžio inovacyon, kuris išvertus pažodžiui reikštų "atnaujinimas" arba "naujo pavidalo suteikimas esančiam daiktui". Kitose užsienio kalbose vartojami šie terminai: innovation ir novation (anglų k.).
Tuo tarpu lietuvių kalbos žodynuose tėra vienas terminas – "naujovė". Vis dėlto būtų tikslinga skirti atskirus terminus, turinčius skirtingas prasmes, nes "inovaciją" reikia suprasti kaip procesą, o "naujovę" – kaip to proceso rezultatą (naujas produktas, nauja technologija, gamybos ar vadybos organizavimo metodas).
Mokslinėje literatūroje vieno inovacijų sąvokos apibūdinimo nėra: vieni autoriai pateikia išsamesnius ir apibendrinančius, kiti – gana trumpus apibrėžimus.
Pavyzdžiui, mokslininkas W.R.Maclurin(amerikietis) siūlo tokį inovacijų apibūdinimą: "Kai išradimas yra komercializuotas taip, kad produktas yra pradėtas gaminti arba pagerintas, jis tampa inovacija".
Prof P.Kulviecas pateikia tokį apibendrinimą: "Inovacija apskritai reiškai kompleksinį kūrimą, vystymą, visuotinį paplitimą ir efektyvų naujovių naudojimą įvairiose žmonių veiklos sferose". Jis siūlo inovaciją vertinti dviem aspektais: kaip reiškinį ir procesą. Pirmu atveju inovacija yra bet koks tikslinis pakeitimas, kuriuo siekiama pakeisti tiriamo objekto būklę jį tobulinant. Antru atveju – tai procesas, apimantis tyrimą, rengimą, vadybą ir stabilų funkcionavimą, siekiant gauti tam tikrą efektą. Turint omeny, kad procesas yra veikla, tai inovacinė veikla – tokia veikla, kurios tikslas yra panudoti mokslo tyrimų rezultatus ir išradimus siekiant išplėtoti ir atnaujinti gaminamos produkcijos (paslaugų) nomenklatūrą, tobulinti technologijas ir jų gamybą toliau diegiant vidaus ir užsienio rinkose.
Anot Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir plėtros programos EUREKA inovacija traktuojama kaip procesas, kuriame tyrimų eigoje gautos žinios transformuojamos į naujus produktus ar paslaugas. (1 pav.) ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-26
DalykasEkonominės teorijos referatas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis333.96 KB
AutoriusJovita
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasR. Kripaitis
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Inovacijos ju klasifikavimas ir taikymas Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • R. Kripaitis
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą