Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės teorijos>XX amžiaus didieji ekonomistai

XX amžiaus didieji ekonomistai

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Keinsas. Schumpeteris. Marshalas. Hobsonas. Veblenas. Išvados.

Ištrauka

Bet kuris istorijos veikalas pasakoja apie praeitį ir išreiškia pažiūrą į dabartį ir jos problemas. Galima ir reikia pasinaudoti istorijos teorija, kad geriau suprastum tikrovę ir pertvarkytum ją žmonių labui.
Šiuolaikinis žmogus negali nejausti ekonomikos mokslo problemų aktualumo, jų reikšmės gyvenimui. Prie ekonomikos mokslo ištakų buvo puikūs žmonės, žymūs mąstytojai, palikę neišdildomą pėdsaką žmonijos kultūroje.Jų gyvenimas ir likimas neatskiriami nuo jų idėjų. Ekonomika yra bet kurios visuomenės pamatas. Dabar ekonomika valdingai braunasi į kiekvieno žmogaus gyvenimą, ir žmonės stengiasi daugiau apie ją žinoti. Su ekonominėmis pažiūromis padeda geriau suprasti ir teisingiau vertinti dabartį. Ekonomistai savo idėjomis ir darbais kūrė ir keitė pasaulį. Vos vienas kitas iš jų bent kiek prisidėjo prie praktinės veiklos; daugiausia jie darbavosi kaip mokslo žmonės-tyliai, nepastebimai ir ne itin paisydami, ką apie juos mano kiti.
Didieji ekonomistai turėtų būti žinomi ne menkiau už didžiuosius filosofus ar valstybės veikėjus O iš tikrųjų jie tebėra blankios praeities figūros, ir klausimai, kuriuos jie taip karštai svarstė, šiandien tekelia pagarbų pasitikėjimą.Taip, sakoma, ekonomikos teorija neabejotinai svarbus dalykas, bet ji šalta ir sudėtinga. Didieji ekonomistai darė stebinančius ir pavojingus tyrimus. Jų svarstomos idėjos, skirtingai nei didžiųjų filosofų, nebuvo visai bereikšmės mūsų kasdieniniam gyvenimui. Didžiųjų ekonomistų išvados drebino pasaulį, o jų klaidos buvo tiesiog pražūtingos.Pasirodžius ekonomistams, tasai banalusis arba chaotiškas pasaulis tapo darnia visuomene su nuosava gyvenimo istorija.
Ekonomistai, Adamas Smitas ir Dovydas Rikardas, pirmieji sukūrė teoriją apie ūkį kaip sistemą, kurioje veikia objektyvūs, nuo žmonių veiklos nepriklausantys, bet pažinūs dėsniai.Viljamas Petis, Fransua Kenė ir kiti mokslininkai padėjo ekonominių procesų kiekybės analizės pamatus. Jų veikaluose yra statistikos mokslo užuomazgų ir statistikos taikymo ekonominiams tyrinėjimams pradų. Politinę ekonomiką, kaip ir kiekvieną mokslą, vysto nelabai garsių mokslininkų pastangos.
Vakaruose labai domimasi, koks buvo Markso mokslo santykis su ankstesnio ir jo gyvento meto visuomenine mintimi. Kadaisia mėginta nutylėti, ignoruoti Marksą, laikyti jį nereikšminga figūra moksle. Atkakliai keliama tezė, kad maksimą galima sutaikyti su šiuolaikine buržuazine sociologija ir politine ekonomija, nes jie išaugę iš vienos šaknies.Marksizmas-pirmiausia revoliucinio visuomenės pertvarkymo teorija; tuo jis skiriasi nuo kitų visuomeninės minties srovių. Ekonomijos atstovai skolinasi iš Markso kai kuriuos teiginius vyraujančioms buržuazinio mokslo mokykloms kritikuoti. Jie kritikuoja jas už socialinės ekonominės analizės atsisakymą, už formalizmą ir bevaisiškumą. Pirmieji ekonomistai , pasak Markso, ,, komerciniai ir valstybiniai žmonės".
XIX a. pradžioje studijuoti politinę ekonomiją reiškė būti Smito pasekėju. Politinė ekonomija jau dėstoma universitetuose, ji tampa privalomu privilegijuotų klasių jaunuolio išsimokslinimo elementu.
Neįmanoma išvardyti visų asmenų, kurių patarimai , kritika, samprotavimai ir pastabos įvairiuose darbo etapuose padėjo ką nors nuveikti ar įgyvendinti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-07
DalykasEkonominės teorijos referatas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis28.21 KB
AutoriusAusra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasKoncevičienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word XX amziaus didieji ekonomistai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Marijampolės kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Koncevičienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą