Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės teorijos>D. B. Klarko ekonominės pažiūros. "Lozanos mokyklos" pradininkas L. Valrasas: pagrindiniai teorijos teiginiai

D. B. Klarko ekonominės pažiūros. "Lozanos mokyklos" pradininkas L. Valrasas: pagrindiniai teorijos teiginiai

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. D. B. Klarkas gyvenimas ir pasiekimai. J. B. Clark ekonominės teorijos idėjinis kontekstas. Austrų psichologinė mokykla. J. B. Klarko ekonominis modelis. J. B. Klarko marginalinis požiūris į ekonomiką. Maržinalinio produkto vertė. D. B. Klarko suformuluotas pelno maksimizavimo principas. Matematinė mokykla. Lozanos mokykla. Matematinės mokyklos atstovai. Leonas Valrasas. Išvados.

Ištrauka

Kas yra ekonomika? Politinės ekonomikos enciklopedija nurodo pačią bendriausią ekonomikos sąvoką. Taigi "ekonomika" turi trejopą prasmę: pirma, ji reiškia tam tikrą žmogiškosios veiklos sritį (liaudies ūkį ar jo dalį); antra, - tos veiklos aspektą (gamybinių santykių sistemą); trečia,- mokslą, tiriantį tą veiklą. Ekonomika yra ten, kur vyksta ūkinė veikla, t.y. žmonių veikla, grindžiama plačiai suprantamu ekonominiu skaičiavimu.
Ekonomikos mokslas, ilgą laiką buvęs teiginiu ir patarimu, tinkamu atskiriems šalies ūkio atvejams ar tikslams, apibendrinimu, tik nuo XVIII a. pradeda suvokti visą ekonominį gyvenimą, o dabartiniu laikotarpiu - jį nuolat plečia, suteikia jam vis glaudesnį tarpusavio sąryšį ir tikslumą.
Ekonominėje literatūroje plačiai paplitusios įvairios žymios ekonomistų pavardės ir įvairūs teorinių krypčių pavadinimai: "prancūzų-italų mokykla, "vokiečių istorinė mokykla", "austrų mokykla", "švedų ekonominė mokykla". Tokiais terminais pažymimas tos šalies mokslininkų originalus įnašas į pasaulinį ekonomikos mokslą. Šio darbo tikslas – išryškinti D. B. Klarko ekonomines pažiūras, supažindinti su "Lozanos mokyklos" pradininko L. Valraso pagrindiniais teorijos teiginiais.

D. B. Klarkas (1847 – 1938) buvo JAV ekonomistas. Pagal Schumpeter, jis buvo vienas iš neoklasikinės marginalinės teorijos ir ,,vienos reikšmingiausių teorinių struktūrų" kūrėjas. Jo tyrimo sritis buvo firmos veikla ir kaštų maksimizavimas. Vienas iš jo rezultatų – paskirstymo ir pelno maksimizavimo teorija. Be to, Klarkas buvo pirmasis JAV ekonomistas, pelnęs tarptautinį pripažinimą.
Prasidedant naujajam, t.y. XX amžiui, greitas pramonė augimas ir vystymasis, šio reiškinio neigiami aspektai, išaugusi nelygybė tarp gyventojų turtiniu požiūriu skatino Klarką nagrinėti gamybos ir paskirstymo problemas. Moksliniu požiūriu jo darbai yra svarbesni metodiniu aspektu, negu patys tyrimų rezultatai. Savo teorijoje jis taikė marginalinį naudingumo principą, išplėtotą Léon Walras, Carl Menger, ir W. S. Jevons. Klarkas tapo svarbiausiu maržinalinės produktyvumo ir paskirstymo teorijos kūrėju, idealizavęs rytį tarp pajamų ir asmens įnašo į prekių gamybą ir paslaugų teikimą.
Klarko pirmasis svarbus darbas, ,,gerovės filosofija" (1885) (The Philosophy of Wealth), kritikuojanti klasikinių ekonomistų hedonistinius ir atomistinius požiūrius. Clarkas siekė susieti ekonomiką su socialine etika. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-17
DalykasEkonominės teorijos referatas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis24.4 KB
Autoriusasta
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojaslekt. R. Balvočiūtė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word D. B. Klarko ekonomines paziuros. Lozanos mokyklos pradininkas L. Valrasas pagrindiniai teorijos teiginiai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • lekt. R. Balvočiūtė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą