Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės teorijos>Ekonominės minties periodizacija ir pagrindiniai atstovai

Ekonominės minties periodizacija ir pagrindiniai atstovai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Ekonominė mintis antikos laikais. Ekonominė mintis viduramžiais. Merkantilizmas. Klasikinė ekonomika. Socialistinės ekonominės kryptys. Ekonomikos epochų apibendrinimas.

Ištrauka

Bet kuris mokslas iš prigimties yra istorinis, apimantis ankstesnių kartų patirtį. Todėl ir ekonomika kaip mokslo šaka turi savąją istoriją, t.y. praeities ryšius su dabartimi.
Kiekvienas iš mūsų, gyvendamas visuomenėje, kasdien susiduriame su ekonomika – ką pirkti, iš kur gauti pinigų, kaip naudingiau juos išleisti, kad patenkintumėm savo poreikius, kur investuoti likusius pinigus, taupyti banke (susiduriame su palūkanomis, kurias bankas mokės už indelį), ar pirkti akcijas, obligacijas ir pan. Tai daugiau asmeninio pobūdžio pasirinkimo problemos, bet jos glaudžiai susijusios su visuomeninėmis – infliacija, nedarbu ir kt.
Atsakyti į šiuos ir daugelį kitų klausimų gali ekonomikos teorija – mokslas apie racionalų ūkininkavimą, apie tai, kaip žmonės ir visuomenė pasirenka vieną iš alternatyvų naudoti ribotus gamybos išteklius būtiniems savo poreikiams tenkinti, gaminti ir tiekti prekes bei teikti paslaugas.
Ekonomikos teorija, kaip ir kiti mokslai, atsirado ne iš karto. Kartu su visuomenės raida nuo senovės civilizacijos iki mūsų laikų žmogus ieškojo atsakymo, kaip išspręsti pagrindinę ekonominę problemą – ką gaminti, kaip gaminti, kam gaminti? Apie tai byloja ekonominės minties istorija. Šiame darbe bus apžvelgiama pagrindinės ekonominės minties epochos.
Ekonominė mintis – tai visuomeninių – ekonominių santykių atspindys žmonių sąmonėje, pasireiškiantis ekonominėmis pažiūromis, idėjomis, teoriniais apibendrinimais.

Pirmosios ekonominės mintys sutinkamos tautosakoje, religijoje (Biblijoje, Evangelijoje, Talmude, Korane) vėliau jų aptinkama rašytiniuose šaltiniuose – įstatymų rinkimuose, poetiniuose veikaluose, ūkio tvarkymo nuostatuose (pavyzdžiui senovės Babilone veikė Chamurapi –1792 – 1750m. pr. Kr.) įstatymai, numatę vergvaldystės ir piniginius santykius, žemės nuomą, samdinių darbo apmokėjimą (natūriniais produktais ir sidabru). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-30
DalykasEkonominės teorijos referatas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis18.31 KB
Autoriusnerijus
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdr. E. Ulvidienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekonomines minties periodizacija ir pagrindiniai atstovai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • dr. E. Ulvidienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą