Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės teorijos>Ekonomistai - Nobelio premijos laureatai (2)

Ekonomistai - Nobelio premijos laureatai (2)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Nobelio premija – kas tai? Trumpas Nobelio laureatų pristatymas. Reignaras Friskas ir Janas Tinbergenas. Polis Samjuelsonas. Saimonas Kuznecas. Seras Džonas Kiksas. Vasilijus Leontjevas. Gunaras Mirdalas ir von Augustas Fridrikas Haiekas. Leonidas Vitalijeničius Kantarovičius ir Tjalingas Kupmanas. Miltonas Fridmanas. Bertilis Ohlinas. Džeimsas Eduardas Mydas. Herbertas Aleksandras Saimonas. Teodoras Viljamas Šulcas. Viljamas Artūras Luisas. Lorensas Robertas Kleinas. Laurencijus Kleinas. Džeimsas Tobinas. Džordžas Stigleris. Žerardas Debrė. Seras Ričerdas Stounas. Frankas Modiljanis. Džeimsas Makdžilas Bjukananas. Robertas Mertonas Solou. Morisas Alė. Triugvė Magnusas Hovelmas. Vilijamas Forsaitas Šarpas. Mertonas Mileris. Haris Markovicas. Ronaldas Kouzas. Garis Stenlis Bekeris. Robertas Vilijamas Fogelis. Džonas Harsanis, Džonas Nešas ir Reihardas Seltenas. Robertas Lukasas. Džeimsas Mirlesas ir Vilijamas Vikrėjus. Robertas Mertonas ir Mironas Šulsas. Amarita Sen. Robertas Mundelis.

Ištrauka

Alfredas Nobelis (1833 – 1896 ) švedų chemikas, pramoninkas, dinamito bei kitų sprogstamųjų medžiagų išradėjas, įsteigęs savo vardu premijų fondą, pelnė pasaulinę šlovę.
Testamenu Nobelis pavedė pavedė kasmet skirti premijas už nuopelnus įvairiose žmonių veiklos srityse, kuriomis gyvas būdamas jis labiausiai domėjosi: chemijos, fizikos, fiziologijos, literaūros. Penktoji , taikos, premija sietina su išradėjo noru pagerbti ir apdovanoti žmones, kurie, kaip ir jis, atkakliai priešinosi smurtui.
Nobelio fondas, įkurtas 1900m. kaip nepriklausoma, nevyriausybinė organizacija, atsko už finansavimo šaltinio išsaugojimą ir su laureatų parinkimu susijusią veiklą. Fondas pats nedalyvaujakandidatų iškėlime , kandidatūrų svarstyme ir galutinio sprendimo priėmime. Šias funkcijas savarankiškai atlieka premijas skiriančios asamblėjos.
Pirmosios Nobelio premijos buvo įteiktos 1901 m gruodžio 10d.
1968m. Švedijos bankas savo 300 - ųjų metinių jubiliejaus proga pasiūlė skirti ekonomikos premijas. Instituto, suteikiančio šio profilio premijas, vaidmenį prisiėmėŠvedijos karališkoji mokslų akademija pagal tokias pat taisykles, kurios taikomos suteikiant pradines Nobelio premijas. Ekonomikos irgi įteikiama kiekvienų metų gruodžio 10 dieną po kitų Nobelio premijų laureatų reprezentacijos. Oficiliai ji vadinama Nobelio atminimo premija ir pirmąkart buvo įteikta 1969 m.
Mūsų dienomis Nobelio premija- ne tik dėl pinigų sumos , kuri dabar viršija 225 000 JAV dolerių, plačiai žinoma kaip aukščiausias žmonių intelekto skiriamasis ženklas. Be to, ši premija priskirtina prie labai retų apdovanojimų. Pagal statusą Nobelio premija negali būti suteikiama daugiau kaip trims tos srities specialistams iš karto. Todėl apdovanojimo gali tikėtis tik nedaugelis didelių nuopelnų turinčių pretendentų.
Gana dažnai Nobelio fondas yra kritikuojamas dėl nenoro skirti premijas už laimėjimus kitose žmonių veiklos srityse. Bet priežastis slypi patie A.Nobelio testamente. Vienintelė išimtis yra Nobelio pemijos skyrimas už laimėjimus ekonomikos srityje.

1969 metais jie buvo apdovanoti Nobelio premija "už ištirus taikuomuosius dinaminius modelius , naudojamus ekonominių procesų analizei". ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-15
DalykasEkonominės teorijos referatas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai21
Dydis30.84 KB
AutoriusArnoldas
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai1999 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekonomistai Nobelio premijos laureatai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 1999 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą