Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės teorijos>Henry Fordas - asmenybė, darbai, pasiekimai

Henry Fordas - asmenybė, darbai, pasiekimai

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įžanga. Henris Fordas – asmenybė, darbai, pasiekimai. Darbuotojų atrinkimo kriterijai. Išvada.

Ištrauka

Henry Fordas yra vienas iš žinomiausių Amerikos žmonių, buvo pripažintas vienu iš geriausių XX amžiaus verslininkų. Manau, kad net ne automobilio atradimas yra jo pagrindinis pasiekimas, naujas požiūris į gamybinių procesų organizavimą yra svarbiausias jo atradimas. Kai kurių specialistų nuomone, Fordo sukurti pardavimų ir įmonės valdymo principai sudarė pagrindą šiuolaikiniai vadybai ir marketingui.
Mano manymu jo pagrindinis pasiekimas yra tas, kad automobilis tapo masine amerikiečių keliavimo priemone, padėjo gyventojų gerovės augimui ir palengvino milijonams žmonių fizinį darbą. Beje jis laikė pirkėjų ir darbininkų interesus aukščiu nei akcininkų interesus.
Pasak vieno straipsnio apie Fordą autoriaus, Fordas vis dėl to nepakankamai rimtai žiurėjo į technikos tobulinimo problemą, taip pat į vadybos ir organizavimo teoriją. Jis su priešišku nusistatymu žiūrėjo į inžinierius su aukštuoju išsilavinimu ir jo kompanija buvo valdoma pakankamai nesistemiškai. Mažai kas buvo daroma apskaitos organizavimui konkrečiose linijose, nepakankamas dėmesys buvo skiriamas reklamai, o personalo valdymo metodai svyravo nuo paternalizmo iki paranojinių prievartos formų.
"Nors Fordo vardas dažnai asocijuojasi su vadyba, nėra kokių nors įrodymų, kad gamybininkas vadovavosi kokia nors valdymo teorija. Nors 1920 metams jis iš tikrųjų sukūrė labai gerai suorganizuotą ir racionalią gamybos sistemą, jo periodiškos asmeninio valdymo pastangos turėdavo sunkias pasekmes.<…..> Jo požiūrio į valdymo klausimus privalumai buvo pragmatiškai novatoriškame įmanomo ( can do ) įgyvendinime, kurio kita pusė buvo tinkamos pagarbos nebūvimas planavimui bei racionaliam darbo paskirstymui. Daugelyje sričių Fordui pasisekė įgyvendinti savo sumanymus. Tokie pasiekimai, kaip darbo palengvinimas mechanizmais, naujų darbo vietų sukūrimas, gamybos ir užimtumo sistemos atsiradimas – visa tai yra Fordo nuopelnai, kurių dėka buvo užtikrinama globalinė gerovė. Todėl galima teigti, kad teigiami jo veiklos rezultatai yra svaresni nei neigiami."

Šio darbo tikslas ne tik papasakoti apie jo gyvenimą, bet ir parodyti ko galima pasiekti gyvenime. Pagrindinė jo sėkmės priežastis ne pinigų troškimas. Augdamas fermerių šeimoje jis jau nuo paauglystės pagalvodavo, kad visą tą sunkų ūkinį darbą galima palengvinti, atlikti kitokiu, geresniu būdu. Todėl jis labai rimtai susidomėjo technika, net jo motina visada sakydavo, kad jis yra technikas iš prigimties. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-19
DalykasEkonominės teorijos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis26.85 KB
AutoriusNatalija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Henry Fordas asmenybe darbai pasiekimai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą