Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės teorijos>Nobelio premija ekonomikos srityje

Nobelio premija ekonomikos srityje

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Alfredas Nobelis - premijos įsteigėjas. Nobelio premijos. Nobelio premija ekonomikos srityje. Problemos ir sunkumai. Ekonomikos apimtis (akiratis). Apdovanojimo kriterijai. Kandidatų parinkimo tvarka. Premijos dalinimas. Nobelio premijos, ekonomikos srityje, laureatai. Išvados.

Ištrauka

Daug kas yra girdėjęs apie Nobelio premiją. Ši premija yra prestižiškiausias ir garsiausias apdovanojimas už mokslinius pasiekimus. Ji kasmet, spalio mėnesį, įteikiama labiausiai mokslui nusipelniusiems žmonėms. Kadangi Nobelio premija yra aktualus mokslo pasaulio įvykis, be to ji yra teikiama ir ekonomikos moksle pasižymėjusiems žmonėms, todėl ši tema mums pasirodė pakankamai svarbi ir įdomi. Šiuo referatu siekiame supažindinti su:
• Alfredu Nobeliu.
• Jo įkurta premija.
• Švedijos banko įsteigta Nobelio atminimo ekonomikos mokslų premija.
• Kas buvo apdovanotas šia premija.


Alfredas Bernhardas Nobelis, garsiausios tarptautinės premijos įsteigėjas, filantropas, švedų pramonininkas ir mokslininkas, vadinamas "pačiu turtingiausiu to meto valkata Europoje", "mirties pirkliu" ir "dinamito karaliumi", buvo keistokas žmogus. Švedas, trumpai gyvenęs Švedijoje, inžinierius, nesimokęs mokykloje, akademikas, nespausdinęs jokių mokslinių darbų. Tai buvo svajotojas, turėjęs vertelgos įžvalgumą, dinamito gamyklų savininkas, paskyręs didelę dalį savo kapitalo taikos premijai. Neapkentęs jokių apdovanojimų, jis įamžino savo vardą, įsteigdamas svarbiausią tarptautinę premiją.
Alfredas Bernhardas Nobelis gimė 1833 m. spalio 21 d. Švedijos sostinėje Stokholme. Jis buvo Immanuelio Nobelio, išbandžiusio išradėjo garbę ir pergyvenusio daug nesėkmių, "genijaus be išsilavinimo", ir Carolinės Andriettės Ahlsell-Nobel, blaivaus proto, energingos, linksmos ir kantrios kaimietės, trečias sūnus. Fiziškai silpnas ir nuolat kenčiąs dusulį, galvos skausmus ir širdies negalią, Alfredas Nobelis, tik keletą mėnesių pasimokęs pradžios mokykloje, pateko namų mokytojų globon. Nebaigęs jokių mokyklų ir jokių universitetų, dar paauglystėje gerokai lenkė savo bendraamžius erudicija, puikiomis fizikos, chemijos žiniomis ir sugebėjimais spręsti sudėtingas mokslo problemas.
Nobelis buvo išaustas iš paradoksų. Jaunystėje jis įdėmiai studijavo anksti mirusių ar žuvusių rašytojų gyvenimą, vėliau įkūrė savižudžių klubą, kurio tikslas buvo rasti neskausmingos mirties būdų. Net teigiama, kad jis tam sukonstravęs aparatą, kuris vėliau patobulintas virto elektros kėde... ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-17
DalykasEkonominės teorijos referatas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis99.29 KB
AutoriusDovile
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nobelio premija ekonomikos srityje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą