Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės teorijos>Pagrindinės ekonomikos nagrinėjamos problemos

Pagrindinės ekonomikos nagrinėjamos problemos

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Ekonomikos problemos. Ekonomikos tikslai. Žemas nedarbo lygis. Nedarbo mažinimo galimybės. Vidutinis kainų lygio stabilumas. Efektyvumas. Teisingas pajamų paskirstymas. Augimas. Augimo veiksniai. Ekonominių tikslų tarpusavio ryšiai. Ekonomikos sistemos. Išvados.

Ištrauka

Prekėms ir paslaugoms, tenkinančioms žmonių poreikius, pagaminti reikalingi ištekliai - gamybos veiksniai. Nekiltų jokių ekonominių problemų, jeigu šių išteklių užtektų visoms reikmėms patenkinti. Tačiau turimi ištekliai, palyginti su poreikiais, visada riboti. Tiesa, ekonomikos, technikos ir mokslo pažanga sudaro prielaidas plėsti išteklius ir kartu laikui bėgant gaminti vis daugiau ekonominių gėrybių. Tačiau problema yra ta, jog poreikiai didėja greičiau nei ekonomikos galimybės. Prieštaravimas tarp beveik beribių poreikių ir ribotų išteklių ir yra ekonomikos problemos esmė. Ši problema gali būti išreikšta kaip būtinybė rinktis iš tų galimybių, kurias leidžia turimi riboti ištekliai. Taigi ekonomikos problema - tai pasirinkimo problema. Su pasirinkimo problema nuolat susiduria tiek visuomenė, tiek ir atskirti jos nariai. Tarkime, šaliai reikia naujų kelių, didžiausiems šalies miestams - nuotekų valymo įrenginių, aprūpinti ligonines moderniausia medicinine technika, atnaujinti pasenusias gamybos priemones, reikia lėšų šalies gynybai, švietimui, mokslui ir daugeliui kitų būtinų projektų vykdyti. Šalies biudžetas nepajėgus patenkinti visas šias reikmes. Daugelis šalies gyventojų galbūt norėtų turėti modernų automobilį, erdvų butą arba nuosavą namą, vasarnamį, tačiau gaunamos pajamos neleidžia šių poreikių patenkinti. Todėl ūkinė veikla privalo būti racionali - kuo geresnis turimų išteklių panaudojimas turėtų atnešti maksimalią naudą. Šios naudos dydis priklauso ne tik nuo gamybos rezultatyvumo, bet ir nuo turimų išteklių paskirstymo efektyvumo.

Ekonomikos augimas ir su juo susijusios visuomenės narių gerovės kilimas tampa gyvenimo norma. Net ir skurdžiausių šalių gyventojai dabar gyvena daug geriau, nei tarkim, prieš šimtą metų. Tačiau ir turtingose, ir skurdžiose šalyse yra nemažai svarbių ekonominių problemų ir spręstinų klausimų. Pagrindiniai yra šie:
- Kodėl žmonės negali susirasti darbo, nors įvairiose gamybos srityse trūksta darbo jėgos?
- Kodėl netgi turtingose valstybėse yra nemažai skurstančių žmonių?
- Kodėl auga kainos?
- Kodėl nevisuomet dirbame produktyviai, t. y. su mažiausiais gamybos kaštais?
- Kodėl ekonomikos augimas nėra pastovus, kodėl periodiškai kartojasi gamybos nuosmukiai ir t.t.
Kodėl? ir Ką reikėtų daryti? - tai du svarbiausi klausimai ekonomikoje. Galutinis ekonomikos tikslas - parengti mūsų problemų sprendimo politiką. Tačiau prieš tai, kol mes galėsime suformuluoti mūsų politiką, kiekvienas iš mūsų turi pasistengti suprasti, kaip ekonomika veikė praeityje ir kaip dabar. Priešingu atveju, kupina geriausių norų, ekonominė politika gali nueiti klaidingu keliu, kuris privestų prie nenumatytų bei neigiamų pasekmių.
Kai nagrinėjama ekonominė politika, dėmesio centre dažniausiai būna vyriausybės politika ir tokie jos elementai, kaip mokesčiai, vyriausybės išlaidų programos, atskirų pramonės šakų, tokių kaip energetika, tvarkymas. Nežiūrint to, privataus verslo vykdoma politika irgi yra svarbi. Reikia suprasti, kaip geriausiai galima organizuoti prekių gamybą, kad mažėtų savikaina. Kokias kainas turėtų nustatyti verslo firmos, jei nori maksimizuoti pelną? Kada parduotuvė turėtų padidinti prekių atsargas savo sandėlyje? ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-16
DalykasEkonominės teorijos referatas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis33.7 KB
AutoriusMinde
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pagrindines ekonomikos nagrinejamos problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą