Išplėstinė paieška
 
 
 

Adamas Smitas (3)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. A. Smito gyvenimo poslinkiai bei pažiūros. A. Smito kaip darbo analizės objekto interpretacija. A. Smito gyvenimas ir kūrybinė veikla. A. Smito ideologijos ir kūrybinio indėlio į ekonomikos mokslą įvertinimas. A. Smito nuostatos, teorijos ir idėjos: objektyvus vertinimas. A. Smito "tautų turtas" atskirų aspektų analizė. Išvados. Summary.

Ištrauka

Darbo aktualumas. Nė vienas mokslas per visą žmonių gyvenimo istoriją neatsirado be pagrindo, ekonomika – taip pat. Jos idėjos pastebimos jau ankstyvuosiuose mainų tarp žmonių santykiuose, tačiau kaip ir kiekvienas mokslas, ji turėjo pradininką, kuris padėjo tiek fundamentalųjį, tiek empirinį pagrindą. Kalbant konkrečiai apie ekonomikos mokslą, jos pradininku laikytinas žymus XIIIa. veikėjas A.Smitas, savo geriausiai žinomame kūrinyje "Tautų turtas" susisteminęs pagrindines savo mintis bei idėjas apie ekonominius žmonių santykius. Taigi, šiame darbe ir analizuojamas A.Smito indėlis į tolesnę šio mokslo plėtotę.
Darbo naujumas. Darbas moksliniu požiūriu yra naujas tuo, jog jame susistemintai pateikiamas ne tik A.Smito pažiūrų įvertinimas (kas itin dažna įvairiose mokslinėse publikacijose ekonominiais, etiniais ar filosofiniais klausimais), bet aprašomas ir jo gyvenimas bei kūrybinė veikla.
Šio kursinio darbo tyrimo objektas kiek neįprastas mokslinių darbų specifikoje – tai asmenybė, davusi pradžią ekonomikos mokslui – Adamas Smitas.
Pagrindinis šio darbo tikslas yra apžvelgus A.Smito gyvenimo bei kūrybos vingius, įvertinti šio veikėjo pažiūras bei esmines idėjas, lėmusias ekonomikos mokslo plėtotę. Numatytam tikslui įgyvendinti keliami tokie uždaviniai:
• įvertinti A.Smito, kaip darbo tyrimo objekto, pastebimumą įvairių Lietuvos bei užsienio mokslininkų darbuose;
• supažindinti su A.Smito gyvenimu bei bibliografine veikla;
• įvertinti A.Smito pažiūrų reikšmingumą ekonomikos mokslo kontekste;
• atlikti įvairių žymiausios analizuojamo veikėjo knygos "Tautų turtas" aspektų analizę;
Minėtus uždavinius padėjusi įgyvendinti metodika apima:
o mokslinės literatūros analizę bei sintezę;
o lyginamąją analizę;
o koncepcinį modeliavimą;
Darbo rašymo pagrindiniai etapai būtų šie:
1) Surinkti medžiagą (knygas, straipsnius, informaciją internete), kurioje būtų aprašoma A.Smito veikla;
2) Sudaryti planą, išskiriant svarbiausias dalis;
3) Laikantis plano parašyti numatytas darbo dalis;
4) Išskirti pagrindines mintis ir jomis remiantis, suformuluoti išvadas bei pateikti pasiūlymus.
Kursinio darbo pagrindas yra įvairi literatūra anglų ir lietuvių kalbomis (mokslinė literatūra, periodinė spauda, elektroninės publikacijos). Kai kurie darbe panaudoti teoriniai teiginiai yra versti iš anglų kalbos, kadangi taip buvo siekiama kiek įvairesnio požiūrio į analizės objektą.
Darbo struktūra. Šį darbą sudaro dvi pagrindinės dalys, sudarytos iš poskyrių. Pirmoji darbo dalis yra skirta supažindinti su darbo objektu bei problemos esme. Antroje darbo dalyje daugiausia pateikiama A.Smito ideologinė analize. Be to, šis darbas apima įvadą, išvadas, literatūros sąrašą, bei darbo santrauką anglų kalba.
Praktinė darbo reikšmė. Teorinė darbo objekto analizė gali būti naudinga kiekvienam asmeniui, siekiančiam įsigilinti ne tik į A.Smito idėjas, bet ir jo biografiją. Praktinėje darbo dalyje atliktas tyrimas gali būti laikytinas žvalgomuoju, todėl gali būti pratęstas platesniu mastu analizei pasirenkant daugiau A.Smito veikalų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-10
DalykasEkonominės teorijos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai27
Dydis81.51 KB
AutoriusPaulius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Adamas Smitas (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą