Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės teorijos>Ekonomikos teorija, dėsniai

Ekonomikos teorija, dėsniai

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Įvadas. Ekonomikos teorija, dėsniai. Mikroekonomika ir makroekonomika. Ekonomikos politika. Ekonomikos ir politikos sąveika. Ekonomikos prognozės, tikslai. Išvada.

Ištrauka

Su ekonomikos klausimais susiduriame kas dieną, visose gyvenimo srityse. Daugelis jų susiję su konkrečiu asmens darbu, nuo kurio priklauso ir šalies ekonominė padėtis. Ekonominės žinios turi padėti pasirinkti optimalias verslo sritis, priimti ekonominius sprendimus ir ūkininkavimo metodus.
Ekonomiką reikia stengtis suvokti, kad jos mokymasis nebūtų beprasmis, susidūrus su gyvenimo realijomis. Turėdamas bendrą sampratą apie rinkos ekonomikos ūkį, kiekvienas galės gilintis į konkrečius ekonominės teorijos ir ūkinės praktikos klausimus, studijuodamas specialiuosius leidinius.
Reikėtų pabrėžti, kad ekonomika nėra sporto varžybos ar spektaklis žiūrovui. Jos negalima išmokti tik stebint - reikia padirbėti.

Teorijos - tai žinių visuma, su kurių pagalba žmonių pasaulio suvokimo patirtis įgyja prasmės. Formaliai teorija - nuosekliai išdėstytų teiginių visuma, paaiškinanti ryšius tarp dviejų ar daugiau tiriamų faktų ir pateikianti rimtą pagrindą ateities įvykiams nuspėti. Teorijų studijavimas suteikia stabilumo mūsų patirties suvokimui; įgalina mus veiksmingai bendrauti ir ragina mus nuolat mokytis suprasti pasauli, kuriame gyvename.
Bet kokios mokslinės teorijos, pavyzdžiui, fizikos ar socialinių mokslų, tikslai panašūs -jos siekia logiškai nuosekliais samprotavimais numatyti kokio nors realaus reiškinio ateitį. Šios prognozės patikrinamos praktiškai.
Teorija (theory) - tai mokslo ar jo srities teiginių sistema; tai bet kurio mokslo bendrieji pagrindai ir taisyklės; tai apibendrinamieji moksliniai dėsniai, pagrįsti praktiškąja žmonių veikla arba išvesti iš bandymų.
Mokslinėje teorijoje, remiantis realaus gyvenimo stebėjimais, pasirenkamas tyrimo objektas bei apibrėžiami pagrindiniai jo ryšiai su kitais objektais. Kadangi realybė be galo sudėtinga, teorijoje abstrahuojamas! nuo mažiau reikšmingų tiriamojo objekto bruožų. Taigi gauname lyg supaprastintą tikrovės atvaizdą, ir tokia tikrovės reiškinių aiškinimo abstrakčia logine forma išraiška apibūdinamas teorijos terminas. Albertas Einšteinas (Albert Einstein; 1879-1955) yra pasakęs: "Gero mokslo esmė - dalykus padaryti kuo paprastesnius, tačiau ne paprastesnius, nei galima". ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-19
DalykasEkonominės teorijos referatas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasReferatai
Apimtis32 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis72.2 KB
Autoriusarturas
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekonomikos teorija desniai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 32 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą