Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės teorijos>Ekonomistai - Nobelio premijos laureatai

Ekonomistai - Nobelio premijos laureatai

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įžanga. Ekonomistai – Nobelio premijos laureatai. Vasilijus Leontjevas. Frydrichas A. Fon. Bertilis Ohlinas. Džeimsas E. Mydas. Džonas Nešas. Nobelio premija – už verslo ciklų išaiškinimą 2004 metais. Išvados.

Ištrauka

Tam tikrais istoriniais laikotarpiais kinta ne tik atskirų žmogiškosios veiklos rūšių, bet ir tam tikros veiklos rūšies problemų, aspektų visuomeninis reikšmingumas. Pavyzdžiui, dar visiškai neseniai mums buvo aktualu gaminti visko kuo pigiau. Toks istorinis akcentų kitimas negali neturėti įtakos vienos ar kitos žmogiškosios veiklos sampratai. Kita vertus, ekonomikos samprata yra pirmiausia politinės ekonomikos kategorija. Politinė ekonomija turi aiškiai klasinius interesus, tam tikru mastu skirtingai atsako į klausimą "kas yra ekonomika"? Maža to. Tos pačios klasės atstovai kitomis istorinėmis sąlygomis vėl gi tam tikru mastu kitaip apibūdina ekonomiką: ir kaip žmogiškosios veiklos aspektą, ir kaip veiklos sritį, ir pagaliau kaip mokslą.
Daugelis bendrų mokslinių sąvokų, mūsų naudojamų šiandien, pirmąkart buvo suformuluotos Antikos filosofų, politikos ir visuomenės veikėjų Antikoje "ekonomika" reiškė tam tikrą veiklą namų ūkyje ir namų ūkio tvarkymo meną. Tuo tarpu verslo, duodančio piniginį turtą, tvarkymo menas Aristotelio buvo priskirtas chrematistikai – mokslui apie turtėjimą. Ši veikla ir jos mokslas buvo laikomi negarbingais ir jas neužsiiminėjo kilmingi helenų piliečiai, o tik trečiasis luomas, neturįs politinių teisių. Taigi ekonomika kaip žmogiškosios veiklos sritis buvo sutapatinama su natūraliniu vergvaldinių ūkių. Ši ūkio forma, o ne prekyba o amatai, vaidino lemiamą vaidmenį antikinėje visuomenėje, su juo pirmiausia buvo siejami viešpataujančios klasės – vergvaldžių – interesai.
Taigi, kas yra ekonomika, ir kuo užsiima ekonomistai? Ekonomika yra ten, kur vyksta ūkinė veikla, t.y. žmonių veikla, grindžiama plačiai suprantamu ekonominiu skaičiavimu. Ekonomistai ir užsiima ekonominiu skaičiavimu: jo instrumentų paruošimu ir jų funkcionavimo užtikrinimu, jo taikymu visuomeninei gamybai tvarkyti taip, kad būtų galima gauti tam tikro dydžio turtą mažiausiais ištekliais tam tikrų apribojimų ribose.
Vis labiau vystantis visuomenei, vystymosi klausimas darosi vis opesnis. Kartu vis didesnę reikšmę įgauna techniniai, technologiniai, ekologiniai, demografiniai, socialiniai, politiniai ūkinės veiklos apribojimai. Vadinasi, ūkinė veikla kaip visuomeninė gamybos funkcija darosi vis svarbesnė, o su ja – ir ekonomistų darbas.


Darbo tikslas: Aprašyti Ekonomistus – Nobelio premijos laureatus, jų pasiekimus ekonominiame gyvenime.

Darbo objektas: Ekonomistai – Nobelio premijos laureatai.

Metodika: Rašant darbą naudojamasi literatūra ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-22
DalykasEkonominės teorijos referatas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis33.68 KB
AutoriusBirute
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasB. Mrazauskienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekonomistai Nobelio premijos laureatai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • B. Mrazauskienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą