Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės teorijos>Ekonomikos augimo teorija

Ekonomikos augimo teorija

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Tikslai. Įvadas. Ekonomikos augimo teorija. Ekonominio augimo teorijos esmė. Ekonominio augimo klasifikacija. Ekonominio augimo veiksniai ir jų poveikio augimui charakteristika. Teoriniai ekonominio augimo modeliai ir jų praktinė reikšmė. Pagrindinės ekonominio augimo teorijų grupės. Keinsistinė kryptis. Lietuvos ekonomikos augimo proceso analizė. Išvados.

Ištrauka

Šio darbo tikslas yra susipažinti ir pateikti pagrindines ekonominio augimo teorijas, augimo esmę, didžiausią dėmesį kreipiantį į išnagrinėtą augimo stadijų teoriją, kurią bendrai suformavo amerikiečių profesorius Valdas Vitmanas Rosta. Jis pažymėjo penkias augimo stadijas, kurias įveikia visos šalys. Vienas iš svarbiausių tikslų yra keinsistinės krypties bei Keinso pasekėjų analizė. Ypatingas dėmesys čia skiriamas dvigubam investicijų ir santaupų, kaip bendrosios paklausos dalies ir kaip pagrindinio kapitalo plėtimo vaidmeniui. Išanalizuoti ekonomikos augimo klasifikaciją, ekonomikos augimo veiksnius ir jų poveikį augimui.
Taipogi mano tikslas yra pateikt ir išanalizuoti Lietuvos ekonominio augimo procesą, palyginti 1996-2004 m. laikotarpyje pagrindinius ekonominės ir socialinės raidos rodiklius.

Iki šiol buvo nagrinėjami arba fiksuoto laiko momento, arba trumpojo laikotarpio ekonominiai procesai. Ekonominis augimas yra dinaminis procesas, nagrinėjamas ilguoju laikotarpiu. Plačiąją prasme ekonomikos augimas suvokiamas kaip ekonomikos plėtra, leidžianti kasmet gaminti vis daugiau prekių ir paslaugų.
Gyventojai vertina savo šalies ūkio vienetų ir pačių valstybinių institucijų veiklą pagal ekonominio augimo ir gyvenimo lygio dinamiką. Ekonominio augimo tikslas yra vartojimas, gerovės kilimas. Klaidingai formuojant gamybos struktūrą ir netinkamai parenkant ekonomikos plėtojimo gaires, neišvengiamai iškreipiama ir net sudarkoma objektyvi šalies gyventojų vartojimo struktūra, ir tada neįmanoma pasiekti galutinio ekonominio augimo tikslo. Kita vertus, žymi dalis išteklių išeikvojama nenaudingai, šalies ekonomikai padaroma sunkiai padengiamų nuostolių, nukenčia didžioji šalies gyventojų dalis.
Ekonominis augimas, jo tempai, kokybė ir kiti rodikliai priklauso ne tik nuo šalies ūkio pajėgumo, bet žymia dalimi ir nuo užsienio ekonominių ir politinių veiksnių. Pavyzdžiui, didelis naftos kainų pakilimas pasaulinėje rinkoje iš esmės pakeičia mokslo ir technikos pažangos prioritetus ir ekonominių rodiklių dinamiką daugelyje pasaulio šalių, skatina kurti naujas energiją taupančias technologijas ir kartu neigiamai paveikia kapitalo pelningumo dinamiką.
Ekonominiam augimui yra svarbus ir globalizacijos veiksnys. Manoma, kad globalizacija skatins tolimesnį pasaulinės ekonomikos augimą. Ekspertų prognozė iki 2015 m. rodo, kad JAV ekonomikos augimo tempai bus pakankamai stabilūs, Europoje jie padidės nuo 2% iki 2,4%, skaičiuojant pagal BNP.
Ekonominį augimą Europoje skatins kapitalo judėjimas iš kitų pasaulio valstybių. Europos integracija ir vieningos valiutos įvedimas padidins ekonominės politikos koordinavimą. Tai palankiai veiks globalinio ūkio reguliavimą kitose pasaulio šalyse. Kita vertus, XX a. spartus ekonominis augimas tik dar labiau išryškino ir pagilino globalines problemas su kuriomis susidūrė šiuolaikinis pasaulis: žala gamtinei aplinkai, skurdas, karai ir konfliktai. Globalinė aplinkos politika dar tik pradėta kurti, jos strateginė plėtra yra XXI a. uždavinys. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-10
DalykasEkonominės teorijos referatas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis38.3 KB
Autoriuskristina
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA.Limanovskaja
Švietimo institucijaVilniaus technologijų ir dizaino kolegija
FakultetasStatybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekonomikos augimo teorija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija / 2 Klasė/kursas
  • A.Limanovskaja
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą