Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės teorijos>Ekonominių ciklų teorijos

Ekonominių ciklų teorijos

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Ekonominis ciklas. Ekonominių ciklų istorija. Cikliniai svyravimai. Ilgalaikė tendencija. Sezoniniai svyravimai. Cikliniai svyravimai. Ekonominis (verslo) ciklas Ciklinių svyravimų priežastys. Investicijų svyravimas. Anticikliniai svyravimai. Verslo ciklo indikatoriai. Ekonomikos ciklų teorijos. Klasikinė ekonomikos teorija. Realaus ekonominio ciklo teorijos. pagrindiniai diskusijų objektai. Nedarbo priežastys realaus ekonominio ciklo teorijoje. Pinigų neutralumo vaidmuo realaus ekonominio ciklo teorijoje. Ekonomikos mokslas kaip dinamikos procesas. Išvados.

Ištrauka

Ekonominiu ciklu vadinama ekonominės apimties ir aktyvumo intensyvumo reguliarūs svyravimai. Ekonominis ciklas yra ekonomikos augimo ir nuosmukio laikotarpių kaitos procesas. Ekonominio ciklo bendras vaizdas atsiskleidžia tik tada kai ištiriami ir įvertinami įvairių ekonominio aktyvumo rodiklių (bendrojo nacionalinio ir bendrojo vidaus produkto augimo tempų, bendrosios pardavimų apimties, bendrojo kainų lygio, nedarbo lygio, gamybinių pajėgumų naudojimo) svyravimai.
Naujos ekonomikos realijos skatina iš naujo apgalvoti daugumą, rodos jau visiškai nusistovėjusių teorinių problemų traktuočių. Ciklų ir krizių aiškinimas yra išlaisvintas nuo politizuotų vertinimų, būtent nuo vienareikšmio negatyvaus ciklinio vystymosi aiškinimo ir jo pasekmių. Vis dažniau tai nagrinėjama iš neobjektyvių pozicijų, nustatomas ryšys su tėkme ne tik mažų ciklų, bet ir taip vadinamų ilgų bangų.
Šią kursinio darbo temą pasirinkau todėl, kad noriu įsigilinti į ekonomikos raidos istoriją ir į tai, kokiomis idėjomis, mintimis ir teorijomis remiamasi vystant šiuolaikinę visuotinę ekonomiką, sprendžiant ekonomines krizes. Priežasčių, sukeliančių krizes, aiškinimas yra ekonominių teorijų dalykas. Visapusiškas ekonominių krizių priežasčių aiškinimas padeda nustatyti krizės kilimo periodiškumą, objektyvų jo būtinumą ir kartu ekonominės raidos cikliškumą. Ekonominės raidos cikliškumas yra visuotinė tiek atskiro nacionalinio ūkio, tiek pasaulinio ūkio kaip vientisos visumos judėjimo forma.
Dar vienas aspektas, paskatines rašyti kursinį darbą šia tema yra tai, kad Lietuva integruojasi į pasaulio bendriją, tuo pačiu sustiprėja išoriniai faktoriai. Būtent ekonominių ciklų nagrinėjimas gali padėti suvokti mikroekonomikos rodiklius. Bet kokios šalies rinkos ekonomika turi polinkį kartoti ekonominius reiškinius.
Žymiausių ekonomistų darbuose galima rasti daugybę traktuočių, paaiškinančių priežastis, fazes ir ciklų charakteristikas, įvairius paaiškinimus ir prognozes. Ciklinių ir neciklinių svyravimų klausimas iki šių laikų išliko aktualus.
Kursinio darbo tikslas yra atskleisti ekonominių ciklų turinį ir pateikti pagrindines ekonominių ciklų teorijas. Norint tai padaryti, reikia atskleisti ekonominių – socialinių ciklų pagrindus, apžvelgti įvairių ciklų dėsningumus, išanalizuoti ekonominių ciklų teorijas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-03
DalykasEkonominės teorijos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai10
Dydis32.63 KB
AutoriusGedas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekonominiu ciklu teorijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą