Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės teorijos>Netobulos konkurencijos rinkos teorijos. Džoan Robinson ir Edvardas Čemberlinas

Netobulos konkurencijos rinkos teorijos. Džoan Robinson ir Edvardas Čemberlinas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Edvard‘as Cheisting‘S Čemberlin‘as. Pagrindiniai Edvardo Čemberlino darbai. Edvardo Cheistingso Čemberlino (1899 – 1967) monopolinės konkurencijos teorija. Džoan Vajolet Robinson. Pagrindiniai Džoan Robinson darbai. Džoan Robinson (1903 – 19830) "netobulos konkurencijos teorija".

Ištrauka

E. Čemberlinas gimė – La Konner miestelyje (Vašingtono valstijoje, JAV). Aukštąjį išsilavinimą įgijo Mičigano ir Harvardo universitetuose. Filosofijos daktaro laipsnį apsigynė Harvardo universitete 1927 metais , kur ir dirbo iki savo atsistatydinimo 1966 metais, profesorius nuo 1937 metų.

Pagrindinė Čemberlino idėja – pagrindas jo monopolinės konkurencijos teorijoje. Kurioje, šiuolaikiška rinka su diferencijuotu produktu , nagrinėjama kaip konkurencija tarp monopolistų , iš kurių kiekvienas turi reikšmingą rinkos įtaką daliai vartotojų.
Čemberlino knyga "Monopolinės konkurencijos teorija" išvydo pasaulį kartu su Dž. Robinson knyga "Netobulos konkurencijos teorija" 1933 m. Ir įreikšmino naujos epochos pradžią – mikroekonomikos rinkų struktūrų teorijos tyrimuose (žr. P. Samuelseno straipsnį "Monopolinė konkurencija – revoliucija teorijoje".)

Pagrindiniai Edvardo Čemberlino darbai:
"Duopoly: Values where sellers are few", 1929, QJE
Theory of Monopolistic Competition, 1933.
"Advertising Costs and Equilibrium", 1944, RES.
"Proportionality, Divisibility and Economics of Scale", 1948, QJE.
"An Experimental Imperfect Market", 1948, JPE.
"Product Heterogeneity and Public Policy", 1950, AER.
"Monopolistic Competition Revisited", 1951.
"Impact of Recent Monopoly Theory on the Schumpeterian System", 1951, REStat.
"Full Cost and Monopolistic Competition", 1952, EJ.
"The Product as an Economic Variable", 1953, QJE.
"Some Aspects of Nonprice Competition", 1954, in Huegy, editor, Role and Nature of Competition.
"Measuring the Degree of Monopoly and Competition", 1954, in Chamberlin, editor, Monopoly and Competition and their Regulation.
"The Monopoly Power of Labor", 1957, in Wright, editor, Impact of the Union.
"On the Origin of Oligopoly", 1957, EJ.
Towards a More General Theory of Value, 1957.

Amerikiečių ekonomisto E. Čemberlino įnašas į ekonomiką yra tai, kad jis įvedė į šį mokslą tokią reikšmę, kaip "monopolinė konkurencija. Anot Čemberlino didžiojo dalis ekonominių situacijų savyje turi ir konkurenciją, ir monopoliją. Jo modelis siūlo tokią rinkos struktūrą, kurioje sujungti konkurencijos (didžioji dalis firmų nepriklauso viena nuo kitos) ir monopolijos elementai (pirkėjai pasiruošę sumokėti didesnę kainą už tam tikrą produktą). Greta to, kad verslininkas norėdamas gauti maksimalų pelną, tai pat siekia užgrobti kontrolę rinkos prekių paklausoje, kas leistu diktuoti jam kainą rinkoje. Todėl jis siekia sukurti tokią prekę, kuri kuom nors skirtųsi nuo konkurentų prekės. Bet kuri firma pasiekusi šiokios tokios prekės diferincijacijos tampa monopoliste šios prekės pardavimo rinkoje. Ir firma įgyja dalinę įtaką rinkai. Tai reiškia , kad kainos pakėlimas nebūtinai atves prie visų pirkėjų praradimo, kas būtinai atsitiktu tobulos konkurencijos sąlygomis, esant absoliučiai elastingai paklausai pagal kainą ir lygiaverčiam produktui. Pagal E. Čemberliną, produkto diferincijacija traktuojasi gana plačiai: ji turi savyje ne tik produkto skirtumus, bet ir visas realizacijos ir aptarnavimo sąlygas, lydinčias pardavime, o taip pat erdvinę vietą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-07-26
DalykasEkonominės teorijos referatas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis22.16 KB
AutoriusRobertas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2003 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Netobulos konkurencijos rinkos teorijos. Dzoan Robinson ir Edvardas Cemberlinas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą