Išplėstinė paieška
 
 
 

Prognozavimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Anapus ekonominės filosofijos. Pagrindiniai prognozavimo metodai. Kokybiniai prognozavimo metodai. Kiekybiniai prognozavimo metodai. Ekonomikos ir vadybos prognozavimas būdai. Sprendimų palaikymo sistemos. Prognozavimas – strateginio valdymo dalis. Prognozių naudingumas. Dinaminių eilučių tyrimas. Cikliniai svyravimai ir ilgalaikė tendencija. Sezoniniai svyravimai ir atsitiktinės įtakos. Supaprastintas būdas nustatyti sezoniškumą. Vystymosi krypties numatymas. Barometrinis prognozavimo metodas. Pinigų srautų prognozavimas. Pardavimų prognozavimas. Finansinis prognozavimas, keičiantis santykiniams rodikliams. Išvados.

Ištrauka

Kiekviena firma, siekianti sėkmingai egzistuoti, privalo planuoti savo ateitį. Firmos sėkmė priklauso nuo jos gebėjimo prognozuoti (Prognozavimas – tai kiekybinės ir kokybinės analizės procesas, kuriuo siekiama numatyti galimas prognozuojamo objekto būsenas ateityje arba tokių būsenų pasiekimo ateityje alternatyvius būdus). Firmai reikia prognozuoti verslo ir ekonomikos rodiklius, kurių dėka firmos vadovai bei ekonomistai gali siekti užsibrėžto tikslo, o jį įgyvendinus palaikyti esamą būklę. Todėl vadovai nuolatos ieško būdų, kaip išspręsti įvairias problemas, iškylančias jų poreikių netenkinančiomis, nepalankiomis sąlygomis. Savaime suprantama, kad atsižvelgiant į turimus išteklius, jie siekia efektyvių sprendimų.
Norėdami priimti sprendimą, firmų vadovai turi suformuluoti uždavinį, jį išspręsti ir gautą sprendimą realizuoti. O tai galima efektyviai atlikti, tik remiantis šiuolaikiniais mokslo laimėjimais, atskleidžiančiais naujus dėsningumus ir principus. Numatyti paklausą įvairiems gaminiams geografiškai skirtingose rinkose, kai kainos, pardavimų skatinimo būdai, konkurencija ir bendros ūkinės veiklos sąlygos labai skiriasi, yra gyvybiškai svarbu.
Remiantis įvairiais mokslinės literatūros šaltiniais ( ekonomistų, vadybininkų ir filosofų mintimis bei idėjomis) įsigilinsime į prognozavimo svarbą šiuolaikiniame versle ir ekonomikoje. Todėl kalbėsime apie verslo ir ekonomikos prognozavimą, kaip apie būtiną firmos kūrimo ir egzistavimo etapą, prisiminsime kokie mokslininkai ar filosofai iškėlė ateities numatymo svarbą, išsiaiškinsime, kad prognozavimas įeina į strateginio valdymo sudėtį . Taip pat panagrinėsime įvairius prognozavimo metodus, į kai kuriuos iš jų įsigilinsime išsamiau. Pavyzdžiais bei grafikais stengsimės įrodyti konkrečių metodų panaudojimą tam tikrais ekonominės būsenos atvejais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-05-18
DalykasEkonominės teorijos kursinis darbas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis86.04 KB
AutoriusRenata
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prognozavimas.doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2013-12-04 IP: 78.60.0.5
    Briedis sako

    sausa informacija, gerai tik tiek, kad nereikes jos iš knygos perrašinėt

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą