Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekonomika>Ekonominės teorijos>Lietuvos ekonomikos mokslo raida

Lietuvos ekonomikos mokslo raida

  
 
 
1234567
Aprašymas

Referatas apie Lietuvos ekonomikos raidą nuo 1990m. iki šių dienų: teisinių ir ekonominių sąlygų kūrimas po nepriklausomybės, atviros užsienio prekybos politika Lietuvoje, infliacija ir jos padariniai Lietuvos ekonomikai, lito įvedimas, privatizavimo procesai, ekonominių sąlygų gerėjimas, BVP augimas.

Ištrauka

Ekonomikos apibrėžimų yra daug. Ekonomika - tai mokslas apie turtą ir turtėjimą.
Ekonomika tai mokslas apie racionalų žmogaus elgesį verslo pasaulyje.
Ekonomika tai mokslas nagrinėjantis, kaip esant ribotiems ištekliams maksimaliai patenkinti žmonių poreikius.
Galima sakyti kad XXa. pradž. Lietuviškoji ekonominės minties formavimasis prasidėjo iš esmės nuo nulio: nebuvo nei nusiklosčiusios lietuviškos ekonominės idėjos, nei vadovėlių valstybinę kalba, nei ekonomistų rengimo programų.
Atkūrus Nepriklausomybę 1990m. Lietuvoje pradėtos esminės politinės ir ekonomines reformos.
1990m paskelbus Lietuvos nepriklausomybę teko kurti teisines ekonomines sąlygas, naujo tipo rinkos ekonomikos santykiams formuoti ir plėtoti. Pagrindinis vykdomų reformų tikslas pakeisti komandines ekonomikos principu organizuotą ekonomiką į pasiūlos – paklausos t.y. rinkos principais veikiančią ekonomiką.
Kintant rinkos ekonomikai, visų pirma reikėjo atlikti šiuos pagrindinius darbus:
1. sudaryti sąlygas privačiai nuosavybei atsirasti ir plėstis

2. įvesti savą nacionalinę valiutą ir normalizuoti finansinius santykius
3. įvykdyti kainų reformą

4. transformuoti tarptautinius ekonominius santykius.
Kiekvienos valstybės gyvavimo pagrindas ir neįkainojamas turtas yra jos gyventojų skaičius, tankumas ir demografiniai procesai yra labai svarbūs duomenys, nusakantys valstybės galią, jos vietą pasaulio ir regiono ekonomikoje, kultūroje, politikoje.
1990m. pradž., Nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse Lietuvoje gyveno 3708200 žmonių. Gyventojų skaičiumi Lietuva pralenkė Europos valstybes kaip Estiją, Latviją, Airiją, Albaniją, Islandiją, Slovėniją. Nuo 1992m. gyventojų ėmė mažėti. Tai lėmė ekonominės ir politinės priežastys.
Sovietiniais metais Lietuvos ekonomika sudarė TSRS ekonomikos dalį ir buvo plėtojama pagal to laikotarpio reikalavimus , iš esmės pagal TSRS poreikius. Daugelio įmonių gaminiai negalėjo konkuruoti su užsienio šalių produkcija, nes buvo skirti kitoms TSRS įmonėms. Lietuvos pramonė gamino tarpinę produkciją. Daugiau kaip pusė pagrindinio gamybos pajėgumo buvo sutelkta į elektros energetikos, mašinų gamybos bei metalo apdirbimo pramonę. Lengvoji ir maisto pramonė turėjo tik apie penktadalį viso gamybos pajėgumo.
Po 1990m. sparčiai kito pramonės šalių struktūra. Vietoj atgyvenusių pramonės veiklų atsirado naujų. Nes daugelis TSRS įmonių gaminamų gaminių buvo nekonkurentabilūs ( pvz., kompiuteriai ) ir jų gamybą teko nutraukti. Pradėta gaminti naują produkciją, kitas įmones reikėjo pertvarkyti ir gaminti paklausą turinčią produkciją vidaus ir užsienio rinkoms, galinčia konkurentuoti su geriausiais pasaulio gaminiais. Tokiai produkcijai atsivėrė ir užsienio rinka (mašinų ir įrengimų pramonė, elektros įrengimų ir prietaisų, radijo, televizijos ir ryšių įrengimų ). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-02-25
DalykasEkonominės teorijos referatas
KategorijaEkonomika >  Ekonominės teorijos
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis17.7 KB
AutoriusGIEDRE
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos ekonomikos mokslo raida [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą